LFF ārkārtas sēdē pieņem lēmumu pabeigt virslīgas čempionātu

Latvijas futbola Virslīga. "Valmiera FC" - "BJC Daugavpils"

CEV izaicinājuma kauss, RVS/LU - TJ "Ostrava"

RVS/LU volejbolistes CEV Izaicinājuma kausa spēlē piekāpjas Čehijas klubam TJ «Ostrava»

Latvijas sieviešu volejbola komanda RVS/LU trešdien Rīgā ar 1:3 zaudēja Čehijas klubam TJ "Ostrava" pirmajā spēlē Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Izaicinājuma kausa izcīņā, liecina rīkotāju informācija. Abas komandas ceturtdien 1/16 finālā tiksies vēlreiz, summā noskaidrojot komandu, kas tiks nākamajā kārtā.

Treneru Andreja Odinokova un Pāvela Seļivanova vadītās mājinieces sporta namā "Daugava" pēc lēnāka sākuma pakāpeniski iespēlējās un labāku sniegumu rādīja jau otrajā setā. Pirmajos divos setos pārākas bija viešņas, kas sevi apliecināja kā profesionāla volejbola komanda un bija pārākas gan servē, gan uzbrukumā un blokā.

Latvijas labākajai sieviešu volejbola komandai ļoti pietrūka pērnā gada līdere Martina Kamēlija Levinska, kura devusies studēt uz ASV, tomēr spēles gaitā rīdzinieces atrada veidus, kā gūt punktus. Sāka padoties spēle aizsardzībā, tas atdzīvināja  uzbrukumu un punktus sāka gūt Katrīna Paula Krustkalne. Jaunās mājinieces trešajā setā spēja revanšēties ar 30:28 - sanāca gan aizsardzība, gan uzbrukums un galotnē izdevās izmantot sesto setbumbu.

Tikpat veiksmīgs turpinājums gan nesekoja un Čehijas komanda ar uzvaru ceturtajā setā nodrošināja panākumu arī mačā.

Pirms starta CEV turnīrā RVS/LU volejbolistēm trūka spēļu prakses, aizvadot piecas cīņas Baltijas līgā. Komanda sadarbības modeli lielākoties meklēja treniņos, lai cienīgi startētu CEV Izaicinājuma kausā, kas ir trešais prestižākais Eiropas klubu turnīrs. Pretinieces čehietes, kuras pērn nacionālajā čempionātā ieguva 3.vietu, tika analizētas komandas sapulcēs un treniņi pielāgoti izvēlētajai taktikai.

RVS/LU un TJ “Ostrava” pārstāvji vienojās, ka drošākais variants būs abas spēles aizvadīt Latvijā, ievērojot nepieciešamos piesardzības pasākumus. Pirms situācija Covid-19 apkarošanā Čehijā uzlabojās, TJ "Ostrava" kādu laiku trenējās tikai ārā, līdz atrada iespēju pārcelties uz treniņiem Polijā.

CEV Izaicinājuma kausā RVS/LU startē otro gadu. Pērn debijā komanda cieta divus zaudējumus spēlēs pret Ungārijas klubu  "Roplabda".