«RTU/Robežsardzes» volejbolisti ceturto reizi pēc kārtas izcīna Latvijas čempionu zeltu

"RTU/Robežsardze" sestdien viesos piecu setu mačā ar 3:2 uzvarēja "Poliurs/Ozolnieki" vienību finālsērijas ceturtajā spēlē un ceturto gadu pēc kārtas triumfēja Latvijas volejbola čempionātā, liecina rīkotāju informācija. Sērijā līdz trim uzvarām čempioni bija pārāki ar 3:1.

Ozolnieku hallē pirmajā setā dominēja savu līdzjutēju skaļi atbalstītie laukuma saimnieki, neļaujot pretiniekiem iejusties spēlē. Arī otrajā setā "Poliurs/Ozolnieki" ieguva šķietami stabilu piecu punktu pārsvaru, līdz viesi panāca izlīdzinājumu un pārņēma vadību ar 21:20, galotnē pārliecinoši nodrošinot uzvaru setā.

Ozolnieku komanda atguvās un droši aizvadīja līdz uzvarai trešo setu, savukārt ceturtajā setā mājinieki neglābjami nonāca zaudētājos ar 4:13, un uzvarētāja noteikšanai trešo reizi sērijā spēlēja piekto setu. Vairākas mājinieku kļūdas un "RTU/Robežsardzes" efektīvs bloks ļāva viesiem panākt 8:5 un noturēties vadībā līdz pēdējam gūtajam punktam.

"RTU/Robežsardzes" treneris Raimonds Vilde pēc uzvaras bija gandarīts par uzvaru raksturu cīņā.

"Biju uzvilcies pēc pirmajiem setiem un jutu, ka tas jānodod tālāk komandai,” Vildi citēja Latvijas Volejbola federācija. "Izdevās puišus atmodināt. Gribēt viņi grib, bet pietrūkst niknuma laukumā. Labi, ka puiši saņēmās un parādīja raksturu. Viens otru zinājām labi, un svarīgi bija, kura komanda ātrāk tiks galā ar saviem vājuma brīžiem. Esmu jau teicis, ka uzvaras seta galotnēs jānopelna ar disciplīnu un raksturu. Fināls ir raksturu cīņa. Bijām stiprāki kā komanda."

Vilde atzina, ka sezona komandai bija smaga un pat finālsērijā tā nevarēja būt labākajā sastāvā. "Vispirms Ingars Ivanovs izkrita no sastāva, tad Rolands Ozoliņš, Gatis Garklāvs pat divreiz. Mums nav garš rezervistu soliņš, tomēr izturējām. Puiši ir malači, ka cīnījās, un gandarījums par rezultātu beigās ir vēl lielāks," sacīja Vilde.

Savukārt "Poliurs/Ozolnieku" treneris Guntis Atars neslēpa, ka bija vēlējies citu iznākumu pēdējā spēlē. “Varbūt otrais sets kļuva par izšķirošo, kad zaudējām vadību,"viņš teica. "Visa spēle bija tāda, kad nekļūdījāmies servēs, dominējām, kad viņi dabūja mūs nost no tīkla, tad mums bija problēmas uzbrukumā. Ceturtajā setā paši tā kā salūzām, bet piektajā setā pagājušo reizi paveicās mums, tagad – viņiem. Finālsērija pagāja divu līdzvērtīgu komandu cīņā."

Atars uzskata, ka komanda praktiski parādīja maksimumu. "Grūti ir spēlēt mūsdienās, ja nevar gūt punktu, pretiniekam servējot. Dāvājam vieglus blokus pretiniekam. Nevis viņi labi nobloķē, bet mēs dāvājam," savas komandas mīnusus izvērtēja treneris. "Arī cēlāja postenī vienā dienā par meistaru netop. Solīti uz priekšu esam spēruši. Baltijas līgā Igaunijas klubi, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, stāvēja uz vietas, bet Latvijas komandas bija kļuvušas nedaudz vājākas. Latvijā vadošās četras komandas, it īpaši, kamēr "Lūšiem" vēl bija baltkrievu centra spēlētājs, bija spēkos līdzīgas. Kam labāka kopējā spēle, tas uzvar.”

Pirmajās divās finālsērijas spēlēs uzvaras guva "RTU/Robežsardze" (3:0 un 3:2), bet trešajā mačā pārāki bija "Poliurs/Ozolnieki" volejbolisti (3:2). Abas vienības par zelta medaļām cīnījās arī pērn, kad piecu spēļu sērijā ar 3:2 labāki izrādījās "RTU/Robežsardzes" volejbolisti.

Bronzas medaļas Latvijas čempionātā nodrošināja "Biolars/Jelgava", kas sērijā līdz divām uzvarām ar 2:1 uzveica Jēkabpils "Lūšus".

Latvijas čempionāta finālsērijas spēle

"Poliurs/Ozolnieki" - "RTU/Robežsardze" 2:3 (25:16, 21:25, 25:17, 14:25, 13:15)

Sērijā: 1:3

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti