«RTU/Robežsardze/Jūrmala» volejbolisti spraigā cīņā izcīna Latvijas kausu

Aizraujošā piecu setu cīņā "RTU/Robežsardze/Jūrmala" volejbolisti izcīnīja Latvijas kausu, uzvarot Jēkabpils "Lūšus" ar 3-2 (24:26, 25:22, 25:19, 21:25, 15:13).

Uz spēli bija ieradies arī pludmales volejbolists Artūrs Rinkevičs, kurš LTV atklāja, ka labprāt, ja vien ir izdevība, atnāk paskatīties klasisko volejbolu. Runājot par finālu, pludmales volejbolists norādīja, ka abas ir spēlējušas neskaitāmas reizes. Bet prieks, ka abas komandas ir sastāvos salīdzinoši jaunas, kas nozīmē, ka būs jaudīgs volejbols.

Apbalvošanas ceremonija

Saruna ar Artūru Rinkeviču

Pirms spēles “RTU/Robežsardze/Jūrmala” galvenais treneris Raimonds Vilde LTV norādīja, ka abas komandas viena otru pārāk labi pazīst, lai pārsteigtu. Galvenais esot nospēlēt labi un pārliecinoši un ātrāk tikt galā ar grūtiem brīžiem. Svarīgākais – pārliecība saviem spēkiem, ticība un komandas gars.

Raimonds Vilde pirms mača

Savukārt Jēkabpils “Lūšu” galvenais treneris Mārcis Obrumans pauda, ka svarīgi ir labi iesākt un psiholoģiski sagatavoties spēlei. Viņaprāt, kura komanda labāk sagatavojas vienai spēlei, tā arī uzvar.

Saruna ar Mārci Obrumanu

Lai arī "Lūšiem" sastāvā nopietnas izmaiņas un finālam startē "eksperimentāls" sastāvs, kas par spēles favorītiem ļāva izvirzīt "Robežsardzi", tieši jēkabpilieši atklāja rezultātu. Taču favorīti ātri vien izlīdzināja rezultātu un izvirzījās vadībā. Tomēr turpinājumā bija līdzīgs sniegums. Seta viducī jēkabpilieši jau panāca piecu punktu pārsvaru. Pie 20:20 intriga atjaunojās, pirmais sets bija spriedzes pilns līdz pat beigām. 26:24 - ar šādu rezulltātu pirmo setu uzvarēja "Lūši".

“Lūšu” ģenerālmenedžeris Māris Trušelis pēc uzvarētā pirmā seta neslēpa savu saviļņojumu un prieku, norādot arī, ka pirms spēles gandrīz vai apraudājies, jo ļoti laba atmosfēra. Runājot par spēli, ģenerālmenedžeris vien noteica: “Pamēģiniet apspēlēt Mārci!” Viņaprāt, Obrumans ir viens no labākajiem volejbola treneriem.

Saruna ar Māri Trušeli

Otrā seta ievadā "Robežsardze" nostiprinājās vadībā, bet tad sasparojās jēkbapilieši, un situācija mainījās. Seta vidusdaļā ar četru punktu pārsvaru vadībā jau bija jūrmalnieki. Un atkal pie rezultāta 20:20 intriga atjaunojās. Bet šoreiz pārāka bija "Robežsardze", uzvarot setu ar 25:22.

Pēc otrā seta viens no Raimonda Vildes asistentiem Jānis Vanags LTV norādīja, ka “Robežsardzes” puišiem bija dots uzdevums būt agresīvākiem un spēlēt disciplinētāk. Viņš pauda cerību, ka arī trešajā setā puiši turpinās spēlēt ar tādu pašu atdevi.

Intervija ar Jāni Vanagu

Trešais sets iesākās līdzīgi, bet viducī vadībā jau bija "RTU/Robežsardze/Jūrmala". Arī turpinājumā jēkabpiliešiem neveicās, un sets noslēdzās ar jūrmalnieku uzvaru 25:19.

Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Arnis Tunte prognozēja, ka spēlē varētu būt pieci seti. Viņš norādīja, ka duelis ir neprognozējams. “Lūši” iesākuši skaisti, bet Jūrmalas komanda ir attapusies. Tunte pauda, ka, iespējams, jūrmalnieki ir labākā situācijā, jo komandu mazāk skārušas traumas, nekā pretiniekus.

Saruna ar Arni Tunti

Ceturtā seta ievadā iniciatīvu pārņēma jēkabpilieši, un audzēja pārsvaru līdz pat seta beigām, uzvarot to ar 25:21, panākot piekto setu.

Izšķirošajā setā ātri vadībā izvirzījās "RTU/Robežsardze/Jūrmala". Seta vidū gan jēkabpilieši pietuvojās, un seta galotne bija patiešām karsta, bet šoreiz uzvaru svinēja  jūrmalnieki, uzvarot setu ar 15:13.

Rezultatīvais Matīss Gabduļins, kurš tika atzīts par vērtīgāko fināla spēlētāju, pēc spēles neslēpa, ka sīvā cīņa ir paņēmusi spēkus, un viss izšķīries pašās beigās. “Visu cieņu viņiem,” tā pēc cīņas ar sīvajiem konkurentiem teica volejbolists.

Pēcspēles saruna ar Matīsu Gabduļinu

“Uzvara vienmēr ir salda, it sevišķi finālā,” pēc spēles LTV teica Vilde, pasakoties puišiem, kuri spēja izturēt spriedzi. Treneris neslēpa, ka sākumā spēle neaizgāja. Komanda bija gatavojusies, ka “Lūšiem” nav ko zaudēt. "Mani apmierina rezultāts, bet spēles kvalitāte...," dziļdomīgi izteicās treneris.

Raimonds Vilde pēc izcīnītās uzvaras

“RTU/Robežsardze/Jūrmala” ceļazīmi uz finālu nopelnīja, ar 3-0 pusfinālā uzvarot “Ezerzeme/DU”. Savukārt “Lūši” pusfinālā ar 3-2 pārspēja “Vecumnieku” komandu.