«RTU/Robežsardze» volejbolisti nonāk uzvaras attālumā līdz Latvijas čempionu titulam

Iepriekšējo trīs gadu valsts čempioni RTU/"Robežsardze" sestdien Latvijas vīriešu volejbola čempionāta finālsērijas otrajā spēlē izbraukumā ar 3-2 (23:25, 27:25, 25:17, 27:29, 15:13) pārspēja "Poliurs"/"Ozolnieki" komandu un nonāca vairs tikai viena panākuma attālumā līdz titulam.

Sērijā līdz trim uzvarām RTU/"Robežsardze" tagad izvirzījusies vadībā ar 2-0. Šīs sērijas nākamais mačs, kas var būt arī noslēdzošais, notiks trešdien Rīgā.

Rīgas komandas labā 20 punktus šajā mačā guva Antons Nazarovs, kamēr 18 punktus pievienoja Rolands Ozoliņš. Savukārt Ozolnieku vienībā ar 25 punktus guva Haralds Regža, kamēr ar 21 punkti izcēlās Armands Āboliņš.

Abas komandas aizvadīja spēkos ļoti līdzvērtīgu maču, pirmos divus setus katrai no vienībai izcīnot uzvaru tikai to galotnēs. Trešo setu Ozolnieku vienībai izdevās uzvarēt pārliecinošāk ar 25:17, turklāt šķita, ka tā ir pārņēmusi iniciatīvu, tomēr spraigā cīņā RTU/"Robežsardze" uzvarēja ceturto setu un noveda dueli līdz izšķirošajam "zelta setam".

Arī tajā abas komandas cīnījās punkts punktā, bet izskaņā rīdzinieki no 13:13 spēja gūt divus punktus pēc kārtas un izcīnīt uzvaru.

Šīs sērijas pirmajā mačā otrdien RTU/"Robežsardze" savā laukumā uzvarēja ar 3-0 (25:23, 25:23, 25:22).

Abas komandas Latvijas čempionāta finālā tikās arī pērn, kad sērijā līdz trīs uzvarām ar 3-2 triumfēja RTU/"Robežsardze" komanda, zelta medaļas izcīnot trešo gadu pēc kārtas. Pirms tam 2014 un 2015.gadā RTU/"Robežsardze" titula sērijā apspēlēja "Biolars"/"Jelgava" volejbolistus.

Ceļā uz šī gada finālu RTU/"Robežsardze" pusfināla sērijā ar 3-1 uzvarēja "Biolars"/"Jelgava" vienību, bet "Poliurs"/"Ozolnieki" ar 3-1 uzveica Jēkabpils "Lūšus".

Sestdien norisinājās arī bronzas sērija otrā spēle, kurā Jēkabpils "Lūši" savā laukumā pārliecinoši ar 3-0 (25:14, 25:21, 25:20) pārspēja "Biolars"/"Jelgava" volejbolistus, sērijā līdz divām uzvarām panākot neizšķirtu 1-1.

Šīs sērijas pirmajā mačā grūtu uzvaru ar 3-2 (20:25, 25:15, 22:25, 25:21, 15:10) izcīnīja Jelgavas vienība.

Savukārt ceturtdaļfināla sērijās līdz divām uzvarām "Poliurs"/"Ozolnieki" ar 2-0 droši apspēlēja ASK/"Kuldīga" volejbolistus, kamēr "Biolars"/"Jelgava" ar 2-1 pieveica "Ezerzeme"/"Daugavpils Universitāte" (DU) vienību.

Latvijas čempione RTU/"Robežsardze" un Jēkabpils "Lūši" vietu Latvijas čempionāta pusfinālā nodrošināja automātiski, jo sasniedza no valsts komandām labākos rezultātus Baltijas līgas regulārajā turnīrā. Tiesa, neviens no Latvijas klubiem šosezon Baltijas līgas četru komandu finālturnīrā netika, regulārajā turnīrā augstāko vietu ieņemot RTU/"Robežsardze" komandai, kura bija sestā, kamēr "Lūši" un "Poliurs"/"Ozolnieki" palika attiecīgi septītajā un astotajā pozīcijā.