Volejbols

Apbalvošanas ceremonija

Volejbols

Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle volejbolā. Latvija - Moldova. Tiešraide no Kipras

Volejbols

«RTU/Robežsardze» volejbolisti atņem «Jēkabpils Lūšiem» Latvijas kausu

Latvijas kausa finālā volejbolā "Jēkabpils Lūši" nespēja pierādīt savu favorītu statusu, un trofeja šogad nonāca "RTU/Robežsardze" rokās, kas spēja trīs setos sagraut iepriekšējo sezonu trofejas īpašnieci.

Pirms spēles “RTU/Robežsardze” treneris Guntis Atars norādīja, ka šajā spēlē “Lūši” ir favorīti, taču arī rīdzinieki esot gatavības pilni cīnīties un gāzt jēkabpiliešus no troņa. Atars norādīja, ka “RTU/Robežsardze” nav bijis pārāk veiksmīgs sezonas sākums, jo spēlētājus mocījušas mikrotraumas.

Pirmsspēles intervija ar Gunti Ataru

Savukārt “Jēkabpils Lūšu” treneris Mārcis Obrumans atzina, ka puišiem ir ceturtais kauss prātā, taču cīņa nebūs viegla. Taču komanda, lai arī sajūt spiedienu, ir gatava favorīta lomai.

Saruna ar Mārci Obrumanu pirms spēles

Spēles ievadā vadībā izvirzījās tieši “RTU/Robežsardze” vienība. Tā vien šķita, ka jēkabpilieši pēc sestdienas grūtās pusfināla spēles nebija pietiekami atpūtušies. Setā uzvara rīdziniekiem ar 25:15.

Pēc pirmā seta “lūšu” trenera palīgs Aivis Kokins atzina, ka jēkabpilieši nav tikuši galā ar fināla satraukumu un atpalika blokā. Pievīlis arī pašu uzbrukums un nespēja tikt garām pretinieku blokam. “Mainīsim taktiku, un viss būs kārtībā,” izteicās Kokins.

Intervija ar Aivi Kokinu

Otrais sets iesākās līdzvērtīgi, bet turpinājumā "RTU/Robežsardze" atkal pārņēma vadību, nepiedodot "lūšu" kļūda. Vēlāk gan jēkabpilieši saņēmās un spēja izlīdzināt rezultātu 12:12. Seta galotnē atkal meistarīgāki bija rīdzinieki, un uzvara "RTU/Robežsardzes" rēķinā ar 25:22.

Arī trešajā setā "RTU/Robežsardze" turpināja mērķtiecīgi virzīties uz uzvaru šajā spēlē. Un tas arī izdevās - uzvara trešajā setā ar 25:20.

"RTU/Robežsardze" rindās rezultatīvākais bija Gatis Garklāvs ar 16 punktiem, astoņi punkti bija Renāram Jansonam, bet pa septiņiem guva Andrejs Zavorotnijs un Aleksandrs Avdejevs. Tikmēr "Jēkabpils Lūšu" komandā ar 14 punktiem izcēlās Vladislavs Blumbergs, bet septiņi punkti bija Zigurdam Adamovičam.

Uzvarētājkomandas spēlētājs Garklāvs LTV norādīja: “Beidzot mēs nospēlējām kā komanda.” Viņaprāt, tieši komandas gars arī bija uzvaras atslēga, jo visi darījuši savu darbu. Zīmīgi, ka "RTU/Robežsardze" iepriekšējo reizi Latvijas kausu izcīnīja pirms pieciem gadiem.

Intervija ar Gati Garklāvu

“RTU/Robežsardze” libero Ingars Ivanovs atklāja, ka šoreiz kauss nav nācis pārāk grūti. Uzvaras svinības neesot nekad lielas. Bet, runājot par sezonas turpinājumu, Ivanovs norādīja, ka šī uzvara var dot pamatīgu pozitīvu lādiņu.

Saruna ar Ingaru Ivanovu

Pusfinālā "Jēkabpils Lūši” ar piecos setos uzvarēja “Biolars/Jelgava” komandu, bet “RTU/Robežsardze” trijos setos pieveica “Ezerzeme/DU” volejbolistus.

Pērn Latvijas kausa finālā “Jēkabpils Lūši” ar 3-2 uzvarēja "Limbaži/MSĢ” vienību. Šī komanda trofeju ieguvusi jau trīs reizes pēc kārtas.

Svētdien Latvijas kausu sievietēm izcīnīja “Rīgas Volejbola skolas” komanda, kas ar 3-2 finālā uzvarēja “Jelgava/LU” vienību.

Uzvarētājkomandas uzbrucēja Marta Kamēlija Levinska pēc mača LTV atzina, ka valda fantastiskas emocijas. Viņa atzina, ka uzvarēt šo spēli trijos setos neizdevās, jo pietrūka koncentrēšanās spēju.