Polijas volejbolisti pārliecinoši uzveic krievus Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā

Polijas vīriešu volejbola valstsvienība otrdien Gdaņskā ar 3:0 izcīnīja pārliecinošu uzvaru pār Krievijas izlasi un nodrošināja dalību Eiropas čempionāta pusfinālā.

Spēlē par vietu finālā poļi tiksies ar Čehiju vai Slovēniju.

Mājinieki jau pirmā seta sākumā bija maksimāli koncentrējušies un ātri ieguva 12:5 pārsvaru, ko Krievijas izlasei vairs neizdevās atspēlēt. Seta noslēgumā poļi bija pārāki ar 25:14.

Pirmā seta epizodes

Spraigs izvērtās otrais sets, kurā poļi atguvās pēc pāris kļūmēm sākumā, savukārt Krievijas izlase parūpējās par spraigu galotni, panākot izlīdzinājumu 21:21. Tomēr vairākas kļūdas servēs krieviem sarežģīja izredzes un Polijas fani līksmoja arī seta izskaņā – 26:24.

Polijas izlase nodrošina uzvaru mačā

Savu līdzjutēju vētraini atbalstītie poļi turējās drošā vadībā trešajā setā, kurā laukuma saimnieki bija pārāki ar 25:19.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā 2019. gadā Polijas izlase ieguva bronzu, savukārt krievi augustā kļuva par sudraba laureātiem Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Jau vēstīts, ka pirmā pusfinālā iekļuva Serbija un tiksies ar Itālijas un Vācijas dueļa uzvarētājiem, kas kļūs zināmi trešdien, kad risināsies arī Čehijas un Slovēnijas izlašu spēle.

Latvijas valstsvienība Eiropas čempionātā grupas kārtas noslēgumā iekļuva astotdaļfinālā, kur izstājās pēc zaudējuma Itālijai. Eiropas čempionāts noslēgsies svētdien, 19. septembrī, ar finālspēlēm par medaļām Polijas pilsētā Katovicē.