Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Tomasa Dukura un Rodrigo Laviņa dēli tiekas Latvijas jauniešu hokeja izlasē

Jānis Šmēdiņš: Cīņā par olimpiskajām ceļazīmēm pludmales volejbolā ir spraiga

Pludmales volejbolists Šmēdiņš: Situācija cīņā par olimpisko ceļazīmi ir saspringta

Pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš aprīlī trijos Pasaules tūres posmos Meksikā sasniedza stabilus rezultātus, tomēr Latvijas duetam tie nav pietiekami, lai varētu justies droši par kvalificēšanos Tokijas olimpiskajām spēlēm. Šmēdiņš sarunā ar Latvijas Televīziju atzina, ka atlikušajā atlases laikā spriedze tikai pieaugs.

Trijos turnīros Kankūnā latvieši olimpiskajā atlasē vēlējās nopelnīt vairāk punktu, bet tas nebija vienkāršs uzdevums. Šmēdiņš lēš, ka stabilitāte rezultātos priecēja, tiesa ar 9.vietu ir par maz, lai uzlabotu pozīcijas cīņā par olimpisko ceļazīmi. Divos turnīros Samoilovs/Šmēdiņš dalīja 9.vietu un vienreiz bija piektie. 

Ja olimpiskā atlase pēc vietas rangā noslēgtos maija sākumā, Samoilovs/Šmēdiņš iegūtu iespēju doties uz Tokiju, taču sarakstā viņi būtu pēdējie, un duetam jārēķinās, ka konkurentiem ir iespējas aizsteigties priekšā.

Cīņa par ranga punktiem olimpisko spēļu kvalifikācijā turpināsies līdz 13.jūnijam divos turnīros Sočos Krievijā un Čehijas pilsētā Ostravā.

"Negribas uz citiem skatīties, kā viņi spēlē. Primārais ir pašiem uzlabot savus punktus un tad būsim izdarījuši visu, ko varējām," apņēmību cīnīties par tikšanu uz Tokiju pauda Šmēdiņš. "Tagad grauzt nagus un skatīties, kā citi spēlē, tā nav mūsu pieeja. Labāk ir pašiem jānospēlē. Cik labi nospēlēsim, tāds rezultāts beigās būs." 

Šmēdiņš pieļauj iespēju, ka turnīri Sočos un Ostravā duetam būs jāsāk kvalifikācijā, ja atbrauks visas komandas. Pēdējie divi turnīri līdz olimpiskās kvalifikācijas beigām Samoilovam/Šmēdiņam maija beigās un jūnija sākumā liks maksimāli koncentrēties, lai nopelnītu ceļazīmi uz Tokiju. 

Vēl viens ceļš uz Tokiju ved Kontinentālā kausa izcīņā,

kur Samoilovs/Šmēdiņš kopā ar Artūru Rinkeviču/Ardi Danielu Bedrīti no 6. līdz 9.maijam Turcijā cīnīsies par vietu finālā. Piecas no astoņām grupas dalībvalstīm iekļūs finālā, kur pēc vasaras saulgriežiem Nīderlandes pilsētā Hāgā cīnīsies par olimpisko ceļazīmi, kas pienāksies tikai uzvarētājiem.

Dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs jau ir nodrošinājuši Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti