Pludmales volejbolists Samoilovs: Jaunajā sezonā jāatgriež sāncenšu respekts

Eiropas vicečempions Aleksandrs Samoilovs pēc sezonas noslēguma atpūtās un ļāva pilnīgi sadzīt ceļgala traumai, kas viņu pamudinājusi padarīt treniņu procesu kvalitatīvāku un profesionālāku. Pludmales volejbolists Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka jaunajā sezonā kopā ar Jāni Šmēdiņu centīsies atgriezt sāncenšu respektu, kas šogad Pasaules kausa apritē mazinājās pieticīgāku rezultātu dēļ.

Pērnajā sezonā Latvijas spēcīgākais duets nereti palika zaudētājos izšķirošās situācijās mača galotnē, taču Samoilovs pauda pārliecību, ka pie tā bija vainojama paša trauma, nevis pretinieku pārākums vecuma starpības dēļ. Viņš uzsvēra, ka pludmales volejbols ir pieaugušo sporta veids, kur labākie rezultāti tiek sasniegti apmēram 30 gadu vecumā.

"Parasti spēlējam agresīvi un jauniešus nospiežam. Aizvadītais bija izņēmuma gads," teica Samoilovs, solot jaunajā sezonā atgriezt iepriekšējo lietu kārtību.

Pēc sezonas beigām Samoilovs atpūtās, lai pilnīgi sadzītu ceļgals. Tagad viņš jau ir atsācis treniņus bez slodzes ceļgalam, trīs nedēļas vingro un darbojas trenažieru zālē, lai nostiprinātu saites un muskuļus. Samoilovs sagaida, ka jaunajā sezonā, kas sāksies neierasti agri, būs vēl spēcīgāks nekā iepriekš.

Ilgstošā traumas dziedēšana pamudināja Samoilovu trenēties kvalitatīvāk un vēl profesionālāk. Viņš vairāk pievērš uzmanību uzturam un fiziskās sagatavotības metodikai, lai sasniegtu labākos rezultātus.

Aizvadītajā sezonā Samoilova un Šmēdiņa galvenais mērķis bija Eiropas čempionāts Jūrmalā, kur duets izcīnīja sudraba medaļas. Samoilovs nešaubās, ka tika izspiests maksimums, jo kopš maija viņš spēlēja ar ceļgala traumu.

Samoilovs atzina, ka jau pēc neveiksmīgā Rio olimpiskā turnīra nolaidies no debesīm uz zemes, taču arī pēcolimpiskā sezona izvērtās smaga savainojuma dēļ. "Visi servēja uz mani, nevarēju nospēlēt par 100 procentiem, līdz ar to arī Jānim bija emocionāli grūti to izturēt," paskaidroja pludmales volejbolists.

Katra sezona pludmales volejbolā ir savādāka, un pēcolimpiskajā gadā sacensību kalendārs bija pašķidrs, tika atcelti četri lielie turnīri, kas sportistus ietekmēja arī finansiāli. Samoilovs gan sagaida, ka nākamgad situācija noteikti mainīsies uz labo pusi, jo kritums, lai arī ne tik liels, turnīru kalendārā tāpat bija pēc Pekinas un Londonas olimpiskajām spēlēm.

Samoilovs plāno vēl vismaz sešus gadus spēlēt, un par organizatoriskās vētrās iekļuvušo Latvijas volejbola dzīvi kopumā nesteidz izteikties. Samoilovs uzsvēra, ka abi ar Šmēdiņu sporta veidu cenšas attīstīt ar savu darbu pludmales volejbola laukumā.

Jānis Šmēdiņš starpsezonā tikmēr vēl izbauda iespēju pamakšķerēt, kas sezonas laikā nav iespējams. Visa komanda paliek kopā arī uz nākamo sezonu un gatavosies augstāku rezultātu sasniegšanai.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Volejbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti