Sporta studija

Izmaiņas ziedojumiem sportam labvēlīgākos likumos eksperti uzskata par maznozīmīgiem

Sporta studija

Sporta studija

Pludmales volejbolists Pļaviņš 36 gadu vecumā saskaras ar lielāko izaicinājumu

Pludmales volejbolists Pļaviņš: Lai rehabilitācijā progresētu, ir jāpārkāpj sev pāri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš piedzīvo dzīvē lielāko izaicinājumu – veiksmīgi rehabilitēties pēc ceļgala traumas. Lai arī sportists savainojumu guva 36 gadu vecumā, mērķis paliek tāds pats kā iepriekš – sacensties 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs. Pļaviņš Latvijas Televīzijas ''Sporta studijā" pastāstīja par rehabilitācijas gaitu un nākotnes plāniem.

Pļaviņš pirmssezonu pavadīja Ēģiptē, tomēr trenēties nespēja, jo traucēja sāpes ikra augšpusē. Ēģiptē neizdevās noskaidrot sāpju iemeslu, tāpēc sportists devās pie ārsta Latvijā un tur uzzināja traumas īsto nopietnību.

''Veicu magnētisko rezonansi, kurā secināja, ka ir ļoti liels caurums skrimslī. Trenēties uzreiz vairs nedrīkstēja, un bija jātaisa operācija,'' stāstīja Pļaviņš.

Traumas cēlonis bija caurums skrimslī, kas ļāva ceļgalā uzkrāties šķidrumam. Šķidrums pie slodzes spieda uz visām pusēm un izraisīja sāpes. Skrimšļa bojājums bija pēdējā stadijā, kurā vēl ir iespējama šāda veida operācija.

Ja izmeklējumus veiktu nedēļu vēlāk, nāktos mainīt visu ceļgalu un sportista karjera būtu jābeidz.

Tagad volejbolistam katra diena paiet rehabilitācijā – progress ir ļoti minimāls, un ceļš līdz galamērķim ir tāls.

''Katru dienu sev ir jāpārkāpj pāri, lai būtu tas progress. Ja tu tā saudzīgajā režīmā darbojies, kā būtu jādara, tad progress vispār uz priekšu neiet. Ja es gaidīšu, līdz es bez sāpēm varu saliekt kāju, tad es varu gadu šādi sēdēt un neatgriezties laukumā,'' pastāstīja pludmales volejbolists.

Lai arī Pļaviņš laukumā grib atgriezties pēc iespējas ātrāk, veselība ir jāliek pirmajā vietā un viss pārējais seko pēc tam. Psiholoģiski esot viegli, un grūtākais ir izprast, kurā brīdī beigt vingrinājumus, lai neko netraumētu.

 ''Katru dienu ir caur sāpēm tā kāja jāieloka, kaut kas jāpaspiež uz priekšu. Progress vienu brīdi bija milimetros, kad vajadzēja kāju saliekt, tad mērīja milimetros. Ir jāsaprot, kurā brīdī es sevi varu paspiest caur sāpēm un pie kurām kustībām es nedrīkstu to darīt,'' par rehabilitāciju stāstīja Pļaviņš.

Latvijas pludmales volejbolists turpina rehabilitāciju un sev ir izvirzījis mērķi – pēc traumas atgūt Tokijas olimpisko spēļu formu.

''Man mērķis ir šogad - tas ir nereālākais mērķis – atgūt formu, kāda bija olimpiskajās spēlēs Tokijā. Tas vispār ir nereāli, bet, ja kaut mazliet oktobrī, novembrī tam pietuvināšos, tad es būšu ļoti priecīgs. Tas atspēriena solis uz nākamo gadu būs tāds labs pamats,'' atzina volejbolists.

2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs Pļaviņš kopā ar Edgaru Toču izcīnīja 4. vietu, taču pēc turnīra abu ceļi šķīrās. Rudenī Pļaviņš par savu pārinieku izvēlējās Mihailu Samoilovu. Šobrīd gan Mihailam Samoilovam ir jāgaida Pļaviņa atgriešanās, taču abi ir gatavi sasniegt savu kopējo mērķi un piedalīties 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti