Pludmales volejbolisti Samoilovs/Šmēdiņš vēlreiz uzvar un Polijā sasniedz ceturtdaļfinālu

Latvijas pludmales volejbola līderi Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš sestdien Olštinā, Polijā, izcīnīja otro uzvaru Pasaules tūres "Grand Slam" posma izslēgšanas spēles un iekļuva ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža spēlē par vietu spēcīgāko astoņniekā zaudēja un turnīru pabeidza dalītā 9.vietā.

(papildināts ar Mārtiņa Pļaviņa/Haralda Regžas zaudējumu)
Otrajā izslēgšanas kārtā Samoilovs/Smēdiņš ar 2:0 (24:22, 21:17) uzveica Krievijas pāri Konstantinu Semjonovu/Vjačeslavu Krasiļņikovu, kuri grupas kārtā uzvarēja Pļaviņu/Regžu. Ceturtdaļfinālā Samoilova/Šmēdiņa pretinieki būs galvenie favorīti brazīlieši Alisons Čeruti/Brunu Oskars Šmits.

Iepriekš pirmajā izslēgšanas spēlē Samoilovs/Šmēdiņš ar 2:0 (21:17, 21:18) guva uzvaru pār kanādiešiem Džošu Binstoku/Semu Šahteru.

Turpretim Pļaviņš/Regža astotdaļfinālā trīs setu cīņā ar 1:2 (15:21, 21:19, 9:15) zaudēja mājiniekiem Bartošam Losjakam/Piotram Kantoram. Pļaviņš/Regža nopelnīja 360 reitinga punktu un 11 000 dolāru naudas balvu.

Izslēgšanas pirmajā kārtā Pļaviņš/Regža trīs setu duelī ar 2:1 (21:16, 14:21, 15:10) pieveica Vācijas duetu Sebastjanu Fuksu/Stefanu Vindšeifu.

Sestdien plkst. 19 pēc Latvijas laika notiks ceturtdaļfināli, bet svētdien risināsies pusfināli un finālspēles par medaļām.

Ar devīto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš iepriekš grupā uzvarēja austrāliešus Īzaku Kapu/Kristoferu Makhjū (2:0) un Fuksu/Vindšeifu (2:0), bet piekāpās mājiniekiem Gžegožam Fijalekam/Mariusam Prudelam. Tikmēr ar rīkotāju īpašo ielūgumu turnīrā iekļuvušie Pļaviņš/Regža pirmajā spēlē uzvarēja austriešus Klemensu Dopleru/Aleksandru Horstu (2:0), turpināja ar zaudējumu Krievijas pārim Semjonovam/Krasiļņikovam, (0:2), bet cīņas grupā pabeidza ar uzvaru pār meksikāņiem Huanu Virhenu/Lombardo Ontiverosu (2:0).

Pamatturnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās, kuru uzvarētāji uzreiz tika izslēgšanas otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Katras grupas otrā un trešā spēcīgākā komanda cīņu sestdien turpina izslēgšanas pirmajā kārtā.

Jau vēstīts, ka dažādās kvalifikācijas kārtās Olštinā izstājās Ruslans Sorokins/Toms Benjavs, Aleksandrs Solovejs/Armands Āboliņš, Rihards Finsters/Edgars Točs un Toms Šmēdiņš/Viktors Koržeņevičs. Sieviešu turnīrā izšķirošajā kvalifikācijas kārtā zaudēja Inese Jursone/Tīna Graudiņa.

Polijā risinās "Grand Slam" sērijā sezonas pēdējais posms, kas beigsies svētdien. Turnīra kopējais balvu fonds ir 800 000 dolāru.

Līdz decembra vidum pludmales volejbolā vēl paredzēti septiņi rangā zemāki "Open" kategorijas posmi, kā arī Pasaules tūres fināls Fortloderdeilā, ASV, septembra beigās.