Pludmales volejbolisti Samoilovs/Šmēdiņš Sočos sasniedz finālu

Latvijas spēcīgākais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš sestdien Sočos, Krievijā, uzvarēja divās izslēgšanas spēlēs un iekļuva finālā, kur turpinās cīņu par zelta medaļām Pasaules tūres "Open" kategorijas posmā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Latvijas pāra pretiniekiem finālā)
Cīņā par vietu pusfinālā Samoilovs/Šmēdiņš trijos setos ar 2:1 (21:16, 19:21, 15:6) uzveica Polijas pāri Mihalu Kadziolu/Jakubu Šalankeviču, bet vēlāk spēlē par vietu finālā ar 2:0 (21:17, 21:17) pārspēja arī itāliešus Paolo Nikolai/Danieli Lupo.

Finālā svētdien Samoilova/Šmēdiņa pretinieki būs ar trešo numuru izliktie amerikāņi Nikolass Lusena/Filips Dalhauzers, kuri ar 2:1 (13:21, 21:16, 15:8) pusfinālā uzvarēja galvenos favorītus mājiniekus Konstantīnu Semjonovu/Vjačeslavu Krasiļņikovu. Ar otro numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš pretendē uz uzvaru otrajā "Open" turnīrā pēc kārtas, jo pirms nedēļas palika nepārspēti arī Riodežaneiro.

Vietu ceturtdaļfinālā Samoilovs/Šmēdiņš nodrošināja piektdien ar uzvaru trijos setos pār baltkrieviem Aliaksandru Dzjadku/Aliaksandru Kavaļenku (2:1).

Jau vēstīts, ka neveiksmes astotdaļfinālā piektdien cieta Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža un Ruslans Sorokins/Toms Šmēdiņš, kuri dalīja 9.vietu. Visi trīs Latvijas vīriešu dueti grupu kārtā ieguva pirmās vietas un uzreiz tika izslēgšanas otrajā kārtā, kur Pļaviņš/Regža un Sorokins/Šmēdiņš cieta zaudējumus.

Abi Latvijas sieviešu pludmales volejbola pāri piektdien zaudēja pirmajā izslēgšanas kārtā un ieguva dalītu 17.vietu. Astotdaļfinālu neizdevās sasniegt ne Lanai Sorokinai/Inesei Jursonei, ne Alisei Lecei/Martai Ozoliņai.

Komandas, kas grupās nepalika pēdējās, iekļuva izslēgšanas turnīrā, turklāt grupu uzvarētāji uzreiz nonāca otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Turnīrā ar vīriešiem un sievietēm kopēju 150 000 dolāru balvu fondu var iekrāt arī punktus olimpiskās kvalifikācijas rangā.

Pludmales volejbolā prestižākie "Grand Slam" sērijas sacensības ir aizvadītas, taču līdz decembra vidum vēl notiks seši rangā zemāki "Open" kategorijas posmi, kā arī būs Pasaules tūres fināls Fortloderdeilā, ASV, septembra beigās, kur Latvijas spēcīgākais duets Samoilovs/Šmēdiņš nav ielūgti.