Latvijas Dzelzceļa kauss. "Dinamo" - "Ak Bars"

Latvijas Dzelzceļa kauss. "Dinamo" - "Ak Bars". Lauris Dārziņš

Pasaules tūres trīs zvaigžņu posma fināls pludmales volejbolā

Pludmales volejbolisti Samoilovs/Šmēdiņš izcīna Jūrmalas turnīra zeltu

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš svētdien Jūrmalā uzvarēja Pasaules tūres trīs zvaigžņu posmā, finālā pārspējot igauņus Kusti Nilvaku/Martu Tīsāru (23:21 un 21:14), liecina organizatoru informācija. Šis Latvijas duetam bija otrais tituls šī gada Pasaules tūrē.

(papildināts ar finālspēles rezultātu)

Divu punktu pārsvaru pirmā seta ievadā guva Samoilovs/Šmēdiņš, tomēr četri punkti pēc kārtas ļāva vadību pārņemt Igaunijas pārim (8:10). Teju visu pirmo setu vadībā bija Nilvaks/Tīsārs, kas arī tika pie vairākām setbumbām. Tomēr teicamās Šmēdiņa serves sagādāja lielas grūtības pretiniekiem, ļaujot vienībai atspēlēties no 17:20 un vēlāk uzvarēt setā.

Otrā seta viduspunktā izrāvienu uzsāka mājinieku duets. Nilvaks/Tīsārs pēc šī trieciena vairs nespēja atgūties. Tiesa jāatzīmē, ka igauņi pirms turnīra nebūt necerēja, ka varētu sasniegt čempionāta finālu.

Spēlē par vietu finālā vienīgais turnīrā atlikušais Latvijas pāris ar 2:0 (21:13, 21:17) uzvarēja kvalifikācijā turnīru sākušos vāciešus Armīnu Dolingeru/Eriku Štādiju. Savukārt Samoilova/Šmēdiņa pretinieki svētdien igauņi Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs otrā pusfinālā ar 2:1 (19:21, 21:15, 16:4) uzveica Baltkrievijas pāri Aliaksandru Dzjadku/Pavelu Piatrušku.

Pusfināla pirmajā setā pēc spēkos līdzvērtīga sākuma Latvijas pārim lūzumu palīdzēja panākt Šmēdiņa serves un Samoilova efektīvā spēle aizsardzībā. Savukārt otrajā setā vācieši panāca 15:11, tomēr galotnē Latvijas duets piespieda pretiniekus daudz kļūdīties un pārliecinoši atspēlējās.

Jau vēstīts, ka ar divām uzvarām grupā Samoilovs/Šmēdiņš iekļuva astotdaļfinālā un izslēgšanas turnīrā ar diviem panākumiem sestdien nodrošināja dalību pusfinālā.

Toms Šmēdiņš/Haralds Regža un Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs zaudēja pirmajā izslēgšanas kārtas spēlē un neiekļuva astotdaļfinālā, kur savukārt neveiksmi cieta Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs. Grupu uzvarētāji uzreiz iekļuva izslēgšanas otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā, tikmēr otro un trešo vietu īpašnieki cīņu turpināja pirmajā izslēgšanas kārtā.

KONTEKSTS:

Pasaules tūrē sacensības pēc to nozīmīguma ir sadalītas no viena līdz piecu zvaigžņu turnīriem. Zvaigžņu skaitam turnīrā ir piesaistīts gan iegūstamais reitinga punktu skaits, gan sacensību balvu fonds.

Līdz 2020.gada 15.jūnijam cīņa risināsies arī par ranga punktiem 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.