Sporta ziņas

Federācijas kausa izcīņa futbolā

Sporta ziņas

Pasaules kausa izcīņas sacensības kamanu suņu sportā

Latvijā norisināsies pasaules tūres triju zvaigžņu kategorijas posms pludmales volejbolā

Pludmales volejbolisti punktus olimpiskajai kvalifikācijai varēs krāt nākamgad arī Jūrmalā

Latvijas Volejbola federācija (LVF)  līgumu ar Starptautisko Volejbola federāciju par triju zvaigžņu turnīra organizēšanu parakstīja šomēnes. Vienošanās paredz, ka Jūrmalā no 6. līdz 10. maijam norisināsies triju zvaigžņu turnīrs dāmām un vīriem.

Tas nozīmē, ka arī nākamgad Latvijas pludmales volejbola dueti varēs Jūrmalā krāt punktus olimpiskajā kvalifikācijā, kas noslēgsies vien jūnija vidū.

“Ģeogrāfiskā ziņā mēs būsim pirmais turnīrs Eiropā, jo līdz tam visi turnīri norisināsies Āzijā. Paralēli mūsu trīs zvaigžņu turnīram būs četru zvaigžņu turnīrs Brazīlijā, bet, cik ir runāts ar spēlētājiem, tad diezgan liela daļa apsver no Ķīnas nelidot uz Brazīliju, bet tomēr doties uz Jūrmalu, un pēc tam jau palikt Eiropā uz tālākajiem turnīriem,” LTV atklāja LVF ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis.

Olimpiādē savu dalību jau nodrošinājuši Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kā arī Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Bet Latvijai vēl ir labas cerības papildināt savu olimpisko ceļazīmju klāstu, Piemēram, Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš to var paveikt, izcīnot punktus pasaules rangā.

Bet vēl ir labas cerības kvalificēties, arī uzvarot Kontinentālā kausa sacensības maijā. Tās ir izlašu sacensības, kur komandā jābūt diviem duetiem. Tiesa gan, tur Latviju nedrīkst pārstāvēt Pļaviņš/Točs un Graudiņa/Kravčenoka.

Tādējādi vīru komandu varētu veidot Samoilovs/Šmēdiņš un Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs. Bet dāmu izlasē ir problēmas bloķētāju trūkuma dēļ.

“Skati mums ir vērsti uz klasisko volejbolu. Vienlaikus ir iestrādes par vienu spēlētāju, kas dzīvo otrpus okeānam. Spēlētāju, kurai ir dubultpilsonība,” pauda Timermanis.

Kopš 2008. gada Latvija olimpiskajās spēlēs pludmales volejbolā ir pārstāvēta vismaz ar vienu duetu. 2012. gadā Latvija sasniedza rekordu, kad Londonā vīru konkurencē spēlēja divi Latvijas dueti, tostarp pāris Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš, kas izcīnīja olimpisko bronzas medaļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti