Pludmales volejbolisti Pļaviņš/Točs dala 9.vietu Lasvegasā, izstājas arī Latvijas dāmas

Pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs piektdien Lasvegasā, ASV, zaudēja Pasaules tūres četru zvaigžņu posma astotdaļfinālā un turnīru noslēdza dalītā 9.vietā, liecina organizatoru informācija. Latvijas sieviešu duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka zaudēja pirmajā izslēgšanas kārtā un ierindojās dalītā 17.vietā.

Pļaviņš/Točs izslēgšanas pirmajā kārtā ar 2:0 (21:18, 21:19) uzveica kanādiešus Grantu O'Gormanu/Benu Sekstonu, bet spēlē par vietu ceturtdaļfinālā ar 0:2 (18:21, 14:21) piekāpās Eiropas čempioniem norvēģiem Andersam Berncenam Molam/Kristianam Sandli Serumam. Iepriekš grupas turnīrā Pļaviņš/Točs uzvarēja mājiniekus Mailsu Evansu/Viljamu Kolinski (2:1) un zaudēja krieviem Vjačeslavam Krasiļņikovam/Oļegam Stojanovskim (0:2).

Trīs setus izslēgšanas pirmajā kārtā spēlēja Graudiņa/Kravčenoka, tomēr ar 1:2 (21:19, 21:23, 10:15) atzina Spānijas pāra Lilianas Steineres/Elzas Makmilanas pārākumu.

Grupā Graudiņa/Kravčenoka uzveica Somijas pāri Annīnu Parkinenu/Taru Lahti Liukonenu un piekāpās amerikānietēm Sammerai Rosai/Sārai Hjūdžai. Grupu uzvarētāji uzreiz iekļuva izslēgšanas otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā, turpretim otrās un trešās vietas ieguvēji četru komandu konkurencē nonāca izslēgšanas pirmajā kārtā. Sacensības beigsies svētdien.

Pasaules tūrē spēlētāji jau krāj punktus 2020.gada olimpisko spēļu kvalifikācijā.

KONTEKSTS:

Pasaules tūrē sacensības pēc to nozīmīguma ir sadalītas no viena līdz piecu zvaigžņu turnīriem. Zvaigžņu skaitam turnīrā ir piesaistīts gan iegūstamais reitinga punktu skaits, gan sacensību balvu fonds.