Pludmales volejbolisti Pļaviņš un Točs kopīgās gaitas noslēdz ar zaudējumu Sardīnijā

Pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs piektdien Sardīnijā dalību Pasaules tūres finālturnīrā noslēdza ar ceturto zaudējumu grupā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas duetam tā bija pēdējā kopīgā spēle, jo abi jau iepriekš pavēstīja par plānu turpmāk katram iet savu ceļu.

Grupas kārtas izskaņā Latvijas pāris ar 0:2 (16:21, 14:21) piekāpās nīderlandiešiem Stevenam van de Veldem un Kristiānam Vārenhorstam.

Jaudīgāka spēle uzbrukumā ļāva van de Veldem/Vārenhorstam pirmajā setā nostiprināties vadībā, turklāt Latvijas pāris biežāk kļūdījās. Otrajā setā holandiešiem efektīvs bloks palīdzēja panākt 8:2 un Latvijas pārim sešu punktu deficīts bija pārāk liels, lai atspēlētos.

Jau pirms spēles Pļaviņam/Točam vairs nebija izredžu tikt izslēgšanas spēlēs, kur savukārt vieta bija garantēta van de Veldem/Vārenhorstam. Pēc iepriekš piedzīvotajiem trim zaudējumiem Pļaviņš/Točs vairs nekādi nevarēja piecu komandu grupā sasniegt vismaz 3. vietu, kas ļautu tikt izslēgšanas pirmajā kārtā.

Pļaviņš/Točs iepriekš divos setos zaudēja gan amerikāņiem Džeikobam Gibam/Teiloram Krebam, gan mājiniekiem itāliešiem Danielem Lupo/Paolo Nikolai un Čehijas pārim Ondržejam Perušičam/Davidam Šveineram. Pļaviņš/Točs 10 komandu finālturnīrā iekļuva ar īpašo ielūgumu un bija izlikti ar desmito numuru.

Finālturnīra priekšsacīkstēs komandas bija sadalītas divās grupās, kur pēc apļa izspēles uzvarētāji uzreiz iekļuva pusfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvēji izslēgšanas pirmajā kārtā sadalīs divas atlikušās ceļazīmes uz pusfinālu. Turnīrs grupas kārtā beidzās pāriem, kas palika divās pēdējās vietās.

Pļaviņš un Točs aizvadīja pēdējo kopīgo turnīru – Tokijas olimpiskajās spēlēs 4. vietu ieguvušais duets septembrī pavēstīja, ka turpmāk kopā vairs nespēlēs. Latvijas pāris jau bija noslēdzis sezonu, bet pēc ielūguma uz Pasaules tūres finālposmu atsāka treniņus.

Finālturnīrā sievietēm Latvija nav pārstāvēta. Pasaules tūres fināls Kaljāri ilgs līdz svētdienai, 10. oktobrim.