Pludmales volejbolisti paredz skatītājiem baudāmu «Saulkrastu kokteili»

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas spēcīgākie pludmales volejbola pāri nedēļas nogalē startēs "Saulkrastu kokteilī", kur sportisti paredz skatītājiem ļoti intriģējošas cīņas. Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš trešdien žurnālistiem teica, ka Saulkrastos visi spēlēs ar pilnu atdevi, jo būs interesanti noteikt spēku samēru savstarpējā konkurencē.

Saulkrastos katrs gribēs pierādīt, ka ir Latvijā labākais, un uzvarētāja tituls katrās sacensībās ir svarīgs, teica Šmēdiņš, kurš šosezon veiksmīgi startē pārī ar Aleksandru Samoilovu. Savukārt Pļaviņš piebilda, ka visi spēlēs ar simtprocentīgu atdevi, turklāt turnīrs būs interesants arī Latvijas līdzjutējiem, kas spēcīgākos pludmales volejbolistus mājās vienkopus šosezon nav redzējuši.

"Te arī būs svarīgi, kurš būs otrais un trešais.. viss paliks atmiņā. Būs arī skatītājiem jautri," sacīja Pļaviņš.

"Saulkrastu kokteiļa" organizators Andris Vanags uzsvēra, ka turnīra gatavošanas process sākās jau ziemā, un mēķis bija sacensību 20.gadskārtā pulcēt labākos Latvijas pludmales volejbola spēlētājus. Arī Vanags prognozēja, ka cīņas izvērtīsies skatītājiem interesantas, ko veicinās pasākumā rīkotāju ieviestie šova elementi.

Vanags "Saulkrastu kokteili" nosauca par pludmales volejbolistiem piemērotām sacensībām, lai sagatavotos pasaules čempionātam, kas jūlija pirmajā nedēļā risināsies Polijā. Tas palīdzējis piesaistīt arī Kanādas un Igaunijas duetus. Vanags uzsvēra, ka tehniskais nodrošinājums Saulkrastos būs augstā līmenī un veicinās veiksmīgu sacensību norisi.

Pērnās sezonas "Saulkrastu kokteilī" kopā ar Tomu Vanagu uzvarējušais Ingars Ivanovs prognozēja, ka šoreiz galveno favorītu loma pienākas Šmēdiņam/Samoilovam, kuri parādījuši stabilu sniegumu Pasaules kausa sacensību sērijā. Ivanovs par 75 procentiem ir pārliecināts, ka uzvarēs Šmēdiņš/Samoilovs, taču piebilda, ka "Saulkrastos notiek visādi brīnumi".

Pļaviņš "Saulkrastu kokteili" nosauca par labu sākumu, kas turpmāk var piesaistīt vairāk spēcīgu ārvalstu spēlētāju, ja sekos labas atsauksmes par šīgada turnīru. Pasaulē ir daudz komercturnīru, un spēlētāji parasti izvēlas sev jau zināmas sacensības. Pļaviņš uzsvēra, ka pārī ar Jāni Pēdu par galveno mērķi ir izvirzījuši punktu krāšanu pasaules rangā, lai kāptu arvien augstāk un tiektos sasniegt mērķi startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Pieticīgos panākumus sezonas pirmajā daļā Pļaviņš izskaidroja ar Pēdas pieredzes trūkumu pludmales volejbolā. Ar vienu sezonu pat var nepietikt, lai Pēda iejustos pludmales volejbolā nepieciešamajā kustību ātrumā, uzskata Pļaviņš. Taču viņš uzsvēra, ka abi var pacīnīties ar jebkuru pretinieku.

Jau vēstīts, ka Saulkrastu estrādē piektdien un sestdien paredzētais turnīrs pludmales volejbolistiem būs pēdējā pārbaude pirms pasaules čempionāta. "Bigbank Open” ir šovasar Latvijā pirmais turnīrs, kas pulcēs gan lielākos panākumus guvušos sportistus, gan talantīgākos jaunos pludmales volejbolistus, kuri startējuši Eiropas un pasaules čempionātos vienaudžu konkurencē.

Turnīrā ar 10 000 dolāru naudas balvu fondu piedalīsies arī Pasaules kausa izcīņas dalībnieki kanādieši Bens Sakstons/Čeims Šalks un igauņi Rivo Vesiks/Kristo Kollo. Kvalifikācijas sacensībās pieteikušies arī dueti no Krievijas un Lietuvas. Ar īpašu ielūgumu pamatturnīrā spēlēs “Saulkrastu kokteiļa” čempioni brāļi Austris un Ringolds Štāli, kuri turnīrā triumfēja attiecīgi 2007. un 1997. gadā.

Pirmie pludmales volejbola turnīri Saulkrastos notika pirms divdesmit gadiem, taču oficiāli par pirmajiem „Saulkrastu kokteiļa” čempioniem 1995. gadā kļuva pašreizējais Latvijas valstsvienības treneris Uģis Krastiņš un Aivis Eida. Pērn Vanags/Ivanovs finālā pārspēja Tomu Šmēdiņu un Edgaru Toču.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti