Pludmales volejbolistes Graudiņa/Kravčenoka spraigā cīņā iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā

Latvijas pludmales volejbola dāmu duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuras dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs noslēdza augstajā ceturtajā vietā, piektdien Eiropas čempionātā pludmales volejbolā ceturtdaļfināla mačā ar 2-1 (13:21, 21:16, 15:13) uzvarēja Vācijas sportistes Šantālu Laburēru/Sinju Tilmani, iekļūstot pusfinālā.

Mūsu meitenes Vīnē noteikti varēja justies teju kā mājās, jo līdzjutēji varen skaļi skandēja "Latvija". Mača sākumā pārliecinošākas bija vācietes, mūsu meitenēm bija problēmas ar servju uzņemšanu. Ik pa brīdim gan Graudiņa/Kravčenoka spēja rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, taču ne izlīdzināt vai izvirzīties vadībā. Loģisks bija pirmā seta noslēgums – ar 13:21 pretinieču pārākuma atzīšana.

Spēles spilgtākās epizodes

Otrajā setā tieši Latvijas duets izvirzījās vadībā, taču vācietes tūlīt panāca izlīdzinājumu. Ar 6:5 pēc Nastjas serves meitenes izvirzījās vadībā, bet Tīna panāca jau 7:5. Taču vācietes ātri izlīdzināja rezultātu, un, gūstot četrus punktus pēc kārtas, pēc brīža jau bija vadībā ar 10:8. Taču pie 10:10 mačs atkal atguva intrigu. 15:14, Latvijas duets atkal izvirzījās vadībā, un pēc brīža Graudiņas/Kravčenokas pārsvars jau bija trīs punkti. 21:16 – ar šādu rezultātu otrajā setā uzvarēja Latvijas pludmales volejbolistes.

Trešo setu Nastjas lieliskā spēle ļāva iesākt ar pārākumu, un arī turpinājumā Latvijas duets neļāva pretiniecēm izvirzīties vadībā. Uzvara setā un arī spēlē mūsu meitenēm.

Pēc uzvaras Graudiņa/Kravčenoka intervijā atzina, ka ir bijis patīkami beidzot spēlēt skatītāju priekšā.

Saruna ar Tīnu un Anastasiju pēc uzvaras

Astotdaļfināla spēlē Graudiņa/Kravčenoka ar 2-0 (21:17, 21:18) uzvarēja Čehijas duetu Barboru Hermannovu/Mariju Sāru Stočlovu.

Grupu turnīrā D grupā mūsu meitenes kļuva par līderēm, ar 2-0 (21:17, 21:17) pārspējot Lezānu Plasetu/Aleksiju Rišāru no Francijas, kā arī Polijas pāri Kingu Vojtasiku/Kataržinu Kocjoleku ar 2-0 (21:18, 21:16).

Eiropas čempionātā izslēgšanas spēlēm kvalificējušies arī abi Latvijas spēcīgākie vīru pludmales volejbola dueti – olimpieši Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš.

Eiropas čempioni pludmales volejbolā tiks noskaidroti svētdien.