Pludmales volejbolistes Graudiņa/Kravčenoka piedzīvo zaudējumu Eiropas čempionāta pusfinālā

Latvijas labākās pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuras nule debitēja olimpiskajās spēlēs, Tokijā izcīnot augstu ceturto vietu, sestdien Eiropas čempionāta pusfinālā ar 1-2 (15:21, 21:15, 11:15) piekāpās Nīderlandes sportistēm Katjai Stamai/Raisai Šonai. Līdz ar to Latvijas sportistes turpinās cīņu par Eiropas bronzu.

Cīņu Latvijas pludmales volejbolistes, līdzjutēju atbalsta uzmundrinātas, iesāka pārliecinoši, uzreiz izvirzoties vadībā, taču pretinieces ātri atspēlējās, un jau bija vadībā. Tīnas veiksmīgā spēle blokā ļāva atkal mūsējām izvirzīties vadībā ar 5:4. Cīņa turpinājās līdzvērtīgi punkts punktā. Līdz Šonas asie sitieni ļāva pretiniecēm izvirzīties vadībā ar divu punktu pārsvaru.

Spēles spilgtākās epizodes

Nīderlandes spēlētājas ar labām servēm turpināja audzināt rezultāta starpību. Diemžēl pirmais sets noslēdzās Latvijs sportistēm neveiksmīgi - 15:21.

Otro setu Tīna un Nastja iesāka ļoti pārliecinoši, gūstot trīs punktus pēc kārtas. Nīderlandes pludmales volejbolistes gan ik pa brīdim samazināja rezultāta starpību, taču izlīdzinājumu panākt neizdevās. Mūsu meitenes pārliecinoši turpināja rādīt savu meistarību, un otrajā setā uzvara ar 21:15.

Trešajā setā Stamas veiksmīgais bloks ļāva Nīderlandes sportistēm izvirzīties vadībā, un šī vadība saglabājās. Pie 1:4 mūsu meitenes pieprasīja pārtraukumu, un tad sākās pakaļdzīšanās. Pie 9:9 rezultāta izlīdzinājums. Kravčenokas meistarīgā spēle ļāva latvietēm izvirzīties šajā setā pimo reizi vadībā ar rezultātu 11:10, bet uzreiz Šona atspēlējās un tūdal arī izvirzījās vadībā. Diemžēl zaudējums setā 11:15, un zaudējums arī spēlē.

Eiropas čempionātā pludmales volejbolā ceturtdaļfināla mačā ar 2-1 (13:21, 21:16, 15:13) uzvarēja Vācijas sportistes Šantālu Laburēru/Sinju Tilmani, iekļūstot pusfinālā.

Astotdaļfināla spēlē Graudiņa/Kravčenoka ar 2-0 (21:17, 21:18) uzvarēja Čehijas duetu Barboru Hermannovu/Mariju Sāru Stočlovu.

Grupu turnīrā D grupā mūsu meitenes kļuva par līderēm, ar 2-0 (21:17, 21:17) pārspējot Lezānu Plasetu/Aleksiju Rišāru no Francijas, kā arī Polijas pāri Kingu Vojtasiku/Kataržinu Kocjoleku ar 2-0 (21:18, 21:16).

Otrajā pusfinālā spēkiem mērosies Šveices pludmales volejbolistes Nina/Betšarta/Tanja Huberli un Vācijas pludmales volejbolistes Karla Bergere/Jūlija Zude,