Eiropas čempionāts pludmales volejbolā

Šveices un Vācijas pludmales volejbola dāmu pusfināla spēles spilgtākās epizodes

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā. Finālspēle sievietēm

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā. Spēle par 3.vietu sievietēm

Pludmales volejbolistes Graudiņa/Kravčenoka neaizsniedzas līdz Eiropas bronzai

Vīnē notiekošajā Eiropas čempionātā pludmales volejbolā bronzas finālā sestdien Latvijas pludmales volejbolistēm Tīnai Graudiņai/Anastasijai Kravčenokai nācās atzīt Vācijas dueta Karlas Bergeres/Jūlijas Zudes pārākumu. Atkal ceturtā vieta, zaudējums trīs setu cīņā ar 1-2 (21:14, 17:21, 8:15).

Pirmo punktu guva Latvijas duets, bet vācietes uzreiz atspēlējās. Graudiņas pārliecinošā spēle blokā un uzbrukumā ļāva Latvijas duetam izvirzīties vadībā 6:4. Bet tad vadībā izvirzījās vācietes, bet Tīna drīz nokārtoja 8:8, un vēlāk jau izvirzīja komandu vadībā, un spēles turpinājumā neļāva vācietēm nopietni pietuvoties. Pie četru punktu starpības vācietes paņēma pārtraukumu. Bet latvietes turpināja palielnāt pārsvaru. Un pirmajā setā uzvara ar 21:14.

Spēles interesantākās epizodes

Otrais sets iesākās līdzvērtīgi, bet drīz vien latvietes jau bija vadībā ar 4:2.  Lielisks Graudiņas bloks ļāva pārsvaru palielināt līdz trīs punktiem. Pie 13:13 rezultāts izlīdzinājās. Kļūdas, vācietēm četri punkti pēc kārtas, un pārsvars jau pretiniecēm. Bet 15:15 - rezultāts atkal izlīdzināts, bet kļūdas latviešu izpildījumā ļāva vācietēm atkal izvirzīties vadībā. Latvijas dueta spēle seta noslēgumā pajuka, un zaudējums 17:21.

Trešā seta ievadā vācietes strauji izvirzījās vadībā. Pie 2:6 Latvijas duets pieprasīja pārtraukumu. Tomēr vācietes turpināja kāpināt pārsvaru. Kļūdas turpinājās, un pārsvars jau bija septiņi punkti - 4:11. Vācietes turpināja aukstasinīgi demonstrēt meistarību, un sets noslēdzās mūsu meitenēm nelabvēlīgi - 8:15

Vācijas duets Bergere/Zude pusfinālā ļoti spraigā spēlē ar 1-2 (9:21, 24:22, 14:16) piekāpās šveicietēm Ninai Beštartei/Tanjai Huberli. Savukārt Graudiņa/Kravčenoka ar 1-2 (15:21, 21:15, 11:15) piekāpās Nīderlandes sportistēm Katjai Stamai/Raisai Šonai.

Graudiņa/Kravčenoka lieliski aizvadīja olimpiskās spēles Tokijā, noslēdzot turnīru ceturtajā vietā.

Vēlāk LTV7 un LSM.lv arī Eiropas čempionāta zelta fināls.