Pļaviņš/Točs triumfē Pasaules tūres posmā Nīderlandē

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs svētdien Pasaules tūres posma finālā 2:0 (21:14, 21:12) uzvarēja Pjotru Kantoru un Bartošu Lošiaku no Polijas, liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar Pļaviņa/Toča uzvaru finālā)

Šīs bija pirmās sacensības, kurās abi latvieši spēlēja vienā komandā.

Spēles ievadā ātri vienvadībā izrāvās poļi, gūstot pārvaru 1:5. Neapmierināti ar spēles gaitu, Pļaviņs/Točs pieprasīja pārtraukumu, pēc kura atgriezās ar trim punktiem pēc kārtas. Seta vidū izrāviens padevās Latvijas duetam, kas pārņēma vadību mačā (13:10). Atlikušajā laikā Latvijas duets vēl vairāk palielināja pārsvaru, droši uzvarot pirmajā setā.

Otrais sets iesākās līdzīgi, bet drīz vien latvieši guva pārsvaru (5:3). Poļi rezultātu izlīdzināja, bet drīz vien atkal pārsvars bija Pļaviņam un Točam (8:5) Arī turpinājumā latvieši turpināja dominēt, vēl vairāk palielinot vadību. Atlikušā laikā poļi nespēja atgūties no smagā trieciena, Pļaviņam un Točam svinot uzvaru sezonas pirmajā turnīrā.

Pļaviņš un Točs svētdien pusfinālā trīs setos (19:21, 21:19, 15:11) apspēlēja mājiniekus nīderlandiešus Jasperu Botjēru un Kristianu Vārenhorstu.

Pusfināla pirmo punktu izdevās gūt latviešiem, tomēr mājinieki spēja atbildēt ar četriem punktiem pēc kārtas, iegūstot komfortablu pārsvaru. Mājinieku prieki nebija ilgi, jo Pļaviņš/Točs veiksmīgi darbojās kā aizsardzībā tā arī uzbrukumā, pārņemot vadību spēlē. Turpinājumā spēle izlīdzinājās, līdz Toča bloks un nīderlandiešu kļūda deva pārsvaru Latvijas duetam (11:8). Trīs punkti pēc kārtas Botjēram un Vārenhorstam ļāva izlīdzināt rezultātu, bet vēlāk divi eisi deva pārsvaru mājiniekiem, spiežot latviešus pieprasīt pārtraukumu. Atsākot spēli, Pļaviņš/Točs atguva vadību, tomēr seta beigas labāk padevās Nīderlandes pārstāvjiem.

Otrais sets iesākās punkts punktā, nevienai komandai nesasniedzot divu punktu pārsvaru. Toča bloks seta vidusdaļā ļāva latviešiem pirmo reizi sasniegt divu punktu atrāvienu (9:7). Turpinājumā Pļaviņš/Točs palielināja pārsvaru līdz sešiem punktiem (16:10). Atlikušajā seta daļā Botjērs un Vārenhorsts samazināja rezultāta starpību līdz diviem punktiem (20:18), kad Latvijas duets nolēma pieprasīt pārtraukumu. Spriedze lika par sevi manīt, kad Točs pieļāva kļūdu serves uzņemšanā, tomēr nākamajā punktā Pļaviņš palika bez bloka un ar veiksmīgu māņsitienu pagarināja spēli līdz trešajam setam.

Toča bloks izšķirošā seta sākumā ļāva latviešiem izvirzīties vadībā ar 2:0. Pļaviņš un Točs atradās divu punktu vadībā līdz pat seta vidum, kad pēc garākas izspēles Pļaviņam izdevās panākt trīs punktu pārvaru, bet mājinieku jaunais talants Vārenhorsts skāra tīklu, vēl vairāk pietuvinot Latvijas duetu finālam. Uzvaru no rokām latvieši vairs neizlaida, iekļūstot finālā.

Pēc spēles Pļaviņš atklāja, ka ir priecīgs par turnīrā sasniegto.

Turnīrā startēja Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kas turnīru noslēdza ar zaudējumu astotdaļfinālā, un Aleksandrs Solovejs un Rihards Finsters, kas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā. Tāpat dalība turnīrā ceturtdien beidzās arī Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai.