Pļaviņš/Točs ar zaudējumu sāk pludmales volejbola Pasaules tūres finālturnīru

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs trešdien Sardīnijā ar 0:2 zaudēja amerikāņiem Džeikobam Gibam/Teiloram Krebam pirmajā spēlē Pasaules tūres finālturnīrā, kur startē tikai 10 komandas, liecina rīkotāju informācija. Grupas turnīrā katrai komandai jāaizvada četras spēles.

Amerikāņi līdz pirmā seta vidum atspēlēja četru punktu deficītu un panāca vadību 17:15, ko noturēja arī līdz uzvarai setā 21:19. Efektīva darbība blokā ļāva ASV duetam otrā seta ievadā izvirzīties vadībā 6:3 un šoreiz jau latvieši cīņas gaitu līdzsvaroja (10:10). Latvijas dueta mēģinājumi dažādot uzbrukumu gan bija neveiksmīgi un Pļaviņš/Točs nonāca iedzinējos ar 11:15. Galotnē ASV pāris noturēja pārsvaru un setā uzvarēja ar 21:16.

Pļaviņš/Točs finālturnīrā iekļuva ar īpašo ielūgumu un ir izlikti ar desmito numuru, savukārt Gibs/Krebs ir nomināli ceturtais spēcīgākais pāris.

Nākamajās spēlēs grupas kārtā Latvijas duets ceturtdien dosies laukumā pret itāliešiem Danieli Lupo/Paolo Nikolai un Čehijas pāri Ondržeju Perušiču/Davidu Šveineru, bet piektdien pretinieki būs nīderlandieši Stevens van de Velde un Kristiāns Vārenhorsts.

Dienas pirmajā spēlē Latvijas pāra pārstāvētajā grupā Perušičs/Šveiners ar 2:1 bija pārāki par van de Veldi/Vārenhorstu.

Finālturnīra priekšsacīkstēs 10 komandas ir sadalītas divās grupās, kur pēc apļa izspēles uzvarētāji uzreiz iekļūs pusfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvēji izslēgšanas pirmajā kārtā sadalīs divas atlikušās ceļazīmes uz pusfinālu. Turnīrs grupas kārtā beigsies pāriem, kas paliks divās pēdējās vietās.

Pļaviņš un Točs aizvada pēdējo kopīgo turnīru - Tokijas olimpiskajās spēlēs 4.vietu ieguvušais duets septembrī pavēstīja, ka turpmāk kopā vairs nespēlēs. Latvijas duets jau bija noslēdzis sezonu, bet pēc ielūguma uz Pasaules tūres finālposmu atsāka treniņus.

Finālturnīrā sievietēm Latvija nav pārstāvēta. Pasaules tūres fināls Kaljāri ilgs līdz 10.oktobrim.