Pļaviņš/Solovejs dalītā 17.vietā noslēdz Eiropas čempionātu pludmales volejbolā

Pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš/Aleksandrs Solovejs piektdien Itālijā zaudēja Eiropas čempionāta izslēgšanas pirmajā kārtā un turnīru noslēdza dalītā 17.vietā, informēja organizatori. Vēlāk piektdien otrajā kārtā izslēgšanas turnīru Kaljari sāks ar pirmo numuru izliktie Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš.

Pļaviņš/Solovejs pēdējā spēlē čempionātā trijos setos ar 1:2 (15:21, 21:17, 12:15) zaudēja mājiniekiem Mateo Čekīni/Mateo Martino. Pēc neveiksmīga pirmā seta Latvijas duets nākamajā setā revanšējās, tomēr tikpat veiksmīgi turpināt neizdevās. Nestabili nospēlēja Solovejs, un Latvijas duets nonāca iedzinējos ar 5:10. Lai gan vēl izdevās pietuvoties līdz 12:13, galotnē pēdējos punktus guva itālieši.

Iepriekš grupā Pļaviņš/Solovejs piekāpās pasaules čempioniem Nīderlandes pārim Aleksandram Brouveram/Robertam Mēusdenam (1:2) un uzvarēja norvēģus Iveru Horemu/Geiru Eitunu (2:0), kā arī pretinieku savainojuma dēļ bez cīņas tika pie uzvaras pret Oivindu Hordviku/Mortenu Kvamsdalu no Norvēģijas.

Samoilovs/Šmēdiņš uzvarēja visās trijās spēlēs grupā un izslēgšanas turnīru plkst. 14 pēc Latvijas laika sāks pret krieviem Konstantinu Semjonovu/Vjačeslavu Krasiļņikovu. Iepriekš grupā uzvaras tika gūtas pār mājiniekiem Čekīni/Martino (2:0), Čehijas pāri Robertu Hufu/Janu Hadravu (2:1) un vāciešiem Sebastjanu Fuksu/Larsu Flīgenu (2:1).

Jau vēstīts, ka vēl viens Latvijas duets Toms Šmēdiņš/Jānis Pēda zaudēja visās trijās spēlēs grupā un čempionātu noslēdza dalītā 25.vietā.

Grupu uzvarētāji uzreiz iekļuva otrajā izslēgšanas kārtā jeb astotdaļfinālā, turpretim dueti, kas grupā nepalika pēdējie, cīņu turpināja izslēgšanas pirmajā kārtā. Eiropas čempionus noteiks finālā svētdien.