Pļaviņš/Šmēdiņš cīnīsies par 3.vietu PK finālā (papildināts)

Latvijas olimpiskie bronzas laureāti pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš sestdien Brazīlijā ar 0:2 (19:21, 20:22) zaudēja amerikāņiem Džeikobam Gibam/Keisijam Patersonam iepriekšējās sezonas Pasaules kausa (PK) finālsacensību pusfinālā, informēja organizatori. Uz vienu turnīru atkalapvienojies Latvijas duets sacensību noslēgumā cīnīsies par 3.vietu.

(papildināts ar Latvijas pāra pretiniekiem spēlē par 3.vietu)
Spēlē par bronzu Pļaviņu/Šmēdiņu svētdien Kampinjas pilsētā gaidīs tikšanās ar Vācijas duetu Jonatanu Erdmanu/Kaju Matisiku, kuri pusfinālā ar 1:2 (21:17, 16:21, 9:15) zaudēja galvenajiem favorītiem brazīliešiem Alisonam Čeruti/Emanuelam Rego.

Pļaviņš/Šmēdiņš pusfināla cīņā pirmajā setā nonāca zaudētājos ar 4:7, un dažu punktu pārsvaru pretinieki saglabāja līdz seta beigām. Savukārt otrajā setā Latvijas duets ieguva 6:2 pārsvaru, ko tomēr neizdevās nosargāt. Gibs/Patersons rezultātu izlīdzināja (12:12) un pārņēma vadību, panākot 17:15. Galotnē ASV volejbolisti nospēlēja nedaudz veiksmīgāk.

Spēlēs grupas turnīrā Pļaviņš/Šmēdiņš iepriekš guva trīs uzvaras pār venecuēliešiem Džeksonu Enrikesu/Leonardu Čourio (2:0), Šveices duetu Sebastjanu Ševaljē/Filipu Gabatūleru (2:0) un japāņiem Šinpeju Aoki/Masasu Ogavu (2:0), bet pēdējā cīņā sekoja neveiksme pret Čeruti/Rego, kam abi latvieši pērn zaudēja Londonas olimpisko spēļu pusfinālā.

Gibu/Patersonu Šmēdiņš kopā ar savu jaunās sezonas partneri Aleksandru Samoilovu pagājušo svētdien Argentīnā pārspēja "Grand Slam" turnīra finālā.

PK finālā startēja 10 duetu, kuri priekšsacīkstēs bija sadalīti divās grupās. Pēc izspēlēta apļa turnīra pa divām labākajām katras grupas komandām iekļuva pusfinālā. Pļaviņš/Šmēdiņš turnīrā ir izlikti ar ceturto numuru.

Šosezon Pļaviņš spēlē kopā ar Jāni Pēdu, bet Šmēdiņš apvienojis spēkus ar Samoilovu. Pēda ar Samoilovu šonedēļ kopā spēlēja Eiropas čempionāta (EČ) posmā Austrijā, kur startēja arī Ruslans Sorokins/Toms Šmēdiņš. Abi Latvijas pāri turnīru Bādenē pabeidza dalītā 9.vietā.