Pļaviņš/Regža kļūst par Eiropas spēļu čempioniem pludmales volejbolā

Pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža svētdien Baku kļuva par pirmo Eiropas spēļu čempioniem, kad finālā trijos setos uzvarot Dmitriju Barsuku un Jaroslavu Koškarevu no Krievijas, liecina organizatoru informācija.

Pļaviņš/Regža, kuri turnīrā bija izlikti ar ceturto numuru, 47 minūtēs uzvarēja ar sesto numuru izliktos Barsuku/Koškarevu ar 2:1 (21:16, 18:21, 15:10) nopelnot rangā 320 punktus.

Latvijai šī ir pirmā zelta godalga Eiropas spēlēs un kopumā otrā medaļa, jo otrdien Anastasija Grigorjeva ieguva bronzas medaļu brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem.

Spēlē par bronzas medaļām čehi Premisls Kubala un Jans Hadrava ar 2:0 (21:17, 21:15) uzvarēja šveiciešus Alekseju Štraseru un Gabrielu Kīslingu.

Svētdien no rīta ar ceturto numuru turnīrā izliktie Pļaviņš/Regža ar 2:0 (21:14, 21:17) uzvarēja Kubalu un Hadravu no Čehijas, kuri bija izlikti ar 28. numuru.

Astotdaļfinālā sestdien Pļaviņš/Regža ar 2:1 (20:22, 21:16, 15:13) uzveica Azerbaidžānas volejbolistus Neiltonu Santušu un Jaroslavu Rudihu (8.), bet vēlāk ceturtdaļfinālā ar 2:0 (21:13, 21:15) - Sīnu Faigu un Arielu Hilmanu (21.) no Izraēlas.

Līdz astotdaļfinālam sestdien aizkļuva Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, kuri turnīrā bija izlikti ar 19.numuru. Latvijas duets ar 0:2 (14:21, 15:21) piekāpās Faigam/Hilmanam un turnīru noslēdza dalītā 9.vietā, par ko pienākas 160 reitinga punkti.

Līdz sieviešu turnīra astotdaļfinālam ceturtdien aizkļuva Marta Ozoliņa un Tīna Graudiņa, kuras ar 1:2 (17:21, 21:16, 12:15) zaudēja šveicietēm Nikolai Eiholcerei un Ninai Betšartai (6.), sacensības noslēdzot dalītā 9.vietā.

Eiropas spēlēs pludmales volejbola turnīrā izspēle ir līdzīga kā Pasaules tūres "Grand Slam" vai "Major" posmos - 32 pāri pamatsacensībās bija sadalīti astoņās grupās. Pēc apļa turnīra spēlēm katras grupas labākā komanda iekļuva izslēgšanas cīņu otrajā kārtā, otrās un trešās vietas ieguvējas tika izslēgšanas cīņu pirmajā kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs noslēdzās.

Latvijas komandā dalībai I Eiropas spēlēs iekļauti 67 sportisti, kas startē 17 sporta veidos.

I Eiropas spēles norisināsies līdz 28.jūnijam. Tajās piedalās vairāk nekā seši tūkstoši kontinenta atlētu no 50 valstīm, kuri sacenšas 20 sporta veidos.