Pļaviņš «Saulkrastu kokteilī» paredz interesantas cīņas un pārsteigumus

Tradicionālajā pludmales volejbola turnīrā "Saulkrastu kokteilis" skatītājus gaida interesantas cīņas un pārsteigumi, otrdien prognozēja pērnā gada uzvarētājs Mārtiņš Pļaviņš, kurš iespaidīgo metāla kausu izcīnīja kopā ar Jāni Pēdu. Saulkrastu Jūras parkā ceturtdien un piektdien paredzētajā turnīrā Pļaviņa partneris ierasti būs Aleksandrs Solovejs, ar kuru abi duetā cīnīsies visu olimpiskās kvalifikācijas ciklu.

Sacensībām ir pieteikušies 37 pāri, kas cīnīsies par 8000 dolāru balvu fondu, žurnālistiem pastāstīja "Saulkrastu kokteiļa" galvenais rīkotājs Andris Vanags. Uzvarētāji saņems 3000 dolāru, bet kopumā pie naudas balvām tiks astoņi spēcīgākie dueti.

Spēcīgus ārzemju pārus organizatori plāno piesaistīt nākamgad, taču Vanags sagaida interesantas cīņas arī šogad, turklāt sacensības notiks Saulkrastu pilsētas svētku ietvaros, kas līdzjutējiem paplašinās izklaides iespējas. Vanags pauda nožēlu, ka dalībnieku vidū nebūs pasaulē spēcīgākā Latvijas dueta Aleksandra Samoilova/Jāņa Šmēdiņa, taču organizatori respektē situāciju, ka katram ir savi gatavošanās plāni. 

Savukārt Pļaviņš iespēju cīnīties par "Saulkrastu kokteiļa" čempionu titula saglabāšanu pieņēmis ar prieku un izvēlējās spēlēt Saulkrastos, nevis vienlaicīgi notiekošajā Eiropas čempionāta posmā Serbijā. Vēl jo apmierinātāks Pļaviņš ir ar turnīra norisi ceturtdien un piektdien, kas ļaus viņam ar Soloveju nedēļas pēdējās dienās spēlēt reģionālajā turnīrā Lietuvā, kur varēs iekrāt pasaules reitinga punktus.

Jāatrādās arī savai publikai un sponsoriem. Mazas pārmaiņas nāks tikai par labu nākamajos turnīros," motivāciju spēlēt Saulkrastos atklāja Pļaviņš. "Tas ir nopietns turnīrs ar labu balvu fondu un var būt paraugs pārējiem turnīriem Latvijā. Skatītājiem patiks," piebilda Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks.

Pēc Latvijas Volejbola federācijas lūguma turnīrs risināsies Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) ieteiktajā formātā, katru maču spēlējot līdz trim uzvarētiem setiem, bet katru setu - līdz 15 punktiem. Ja uzvarētāja noteikšana ieilgs līdz piektajam setam, uzvarētāju tajā noteiks cīņā līdz septiņiem punktiem, ko Pļaviņš nosauca par jaunās kārtības lielāko mīnusu. Taču šosezon pārbaudāmo sistēmu Pļaviņš īpaši nekritizēja, sakot, ka atsauksmes varēs apkopot sezonas beigās.

Pļaviņš ar interesi gaida iespēju spēlēt Saulkrastu Jūras parkā, un olimpiskais medaļnieks cer, ka jaunizveidotajos laukumos reiz izdosies sarīkot arī augstākā līmeņa starptautisku turnīru. Organizatori cer, ka skatītāju interesi par "Saulkrastu kokteili" vairos labvēlīgā laika prognoze, kas sola siltāku laiku, un līdzjutēji pie laukumiem jūras krastā pulcēsies, neraugoties uz turnīra norisi darbadienās. Sacensību norises laiks ir saskaņots ar Saulkrastu pašvaldību, lai iekļautos pilsētas svētku programmā, paskaidroja Vanags. 

Sīvākos konkurentus turnīrā Pļaviņš atturējās prognozēt, taču viņš uzskata, ka sevi noteikti vēlēsies apliecināt divos Latvijas čempionāta posmos uzvarējušie Rihards Finsters/Edgars Točs. Lielais balvu fonds papildus motivēs arī citus duetus, un "cīņa būs uz dzīvību vai nāvi", sacīja Pļaviņš. Viņš arī uzsvēra, ka pēc jaunās punktu skaitīšanas sistēmas uzvarai jāgūst vairāk punktu, tādēļ cīņas būs vēl jo smagākas.

"Saulkrastu kokteiļa" turnīrs risināsies jau 27. reizi, un neizpaliks arī ierastās ielu basketbola sacensības. Saulkrastu veikala "Elvi" stāvvietā sestdien risināsies "Red Bull King of the Rock" turnīrs spēlē vienam pret vienu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti