Pļaviņam/Točam zaudējums neliedz sasniegt Pasaules tūres finālposma ceturtdaļfinālu

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs piektdien Vācijas pilsētā Hamburgā ar zaudējumu noslēdza grupas kārtu Pasaules tūres finālposmā, bet pēc labvēlīga rezultāta konkurentu spēlē nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija.

Pēdējā spēlē grupā Pļaviņš/Točs ar 1:2 (19:21, 21:17, 9:15) piekāpās poļiem Mihalam Briļam/Gžegožam Fijalekam. Latvijas duets grupā noturējās 3.vietā un iekļuva ceturtdaļfinālā, jo Nīderlandes pāris Aleksandrs Brouvers/Roberts Mēvsens ar 2:1 (17:21, 25:23, 15:13) gan pārspēja Norvēģijas duetu Andersu Berncenu Molu/Kristianu Sandli Serumu, tomēr sliktākas grupas spēlēs gūto un zaudēto punktu attiecības dēļ turnīra tabulā palika aiz Pļaviņa/Toča.

Spēlē par vietu pusfinālā Pļaviņa/Toča pretinieki piektdien būs mājinieki Juliuss Tole/Klemenss Viklers.

Iepriekš grupā Pļaviņš/Točs uzveica spāņus Pablo Ereru/Adrianu Gaviru (2:1), piekāpās Eiropas čempioniem Molam/Serumam, bet turpināja ar uzvaru pār Brouveru/Mēvsenu (2:1).

Jau vēstīts, ka otrs Latvijas pāris Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš grupas kārtā zaudēja visās četrās spēlēs un turnīru noslēdza dalītā 9.vietā.

Katrā grupā pēc apļa izspēles trīs no pieciem duetiem iekļūs izslēgšanas turnīrā, turklāt grupas uzvarētāji uzreiz nonāks pusfinālā. Ceturto reizi rīkotajā Pasaules tūres finālposmā vīriešiem izšķirošās cīņas par titulu paredzētas sestdien, sievietēm - svētdien. Sieviešu konkurencē Latvija turnīrā nav pārstāvēta.

Finālposmā piedalās tikai pa 10 spēcīgākajiem pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē.