"Ergo Open" Latvijas čempionāts pludmales volejbolā

Intervija ar Mārtiņu Pļaviņu/Edgaru Toču pēc fināla

Ergo Open Latvijas čempionāts pludmales volejbolā. Spēle par 1.vietu vīriešiem

Pļaviņam/Točam revanšs «Saulkrastu kokteiļa» finālā nodrošina sezonā pirmo uzvaru

Turnīra galvenie favorīti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs sestdien Saulkrastos ar 2:0 (21:17, 21:17) uzvarēja Aleksandru Samoilovu/Jāni Šmēdiņu divu visaugstāk izlikto komandu finālā Latvijas pludmales volejbola čempionāta trešajā posmā. Pļaviņš/Točs izcīnīja sezonā pirmo uzvaru un revanšējās galvenajiem sāncenšiem par zaudējumu iepriekšējā posma finālā.

Šmēdiņa vairākas kļūdas servju uzņemšanā palīdzēja Pļaviņam/Točam fināla pirmā seta vidū iegūt pārsvaru, kas neizdzisa arī pēc pretinieku pakaļdzīšanās. Otrā seta vidū Pļaviņš/Točs nodrošināja trīs punktu vadību (12:9) un konkurentu saspēle nebija tik nevainojama, lai panāktu spēlē lūzumu, tiesa, rezultāta starpību Samoilovs/Šmēdiņš vēl spēja samazināt līdz minimumam (14:15).

Apbalvošanas ceremonija

Točs pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda parādīja savu spēli, un priecājās par iespēju vest mājup lielo "Saulkrastu kokteiļa" kausu. Točs uzteica arī aizrautīgos skatītājus, kas palīdzēja radīt pienācīgu noskaņu.

Savukārt Pļaviņš piebilda, ka iepriekšējā finālā Jūrmalā pret Samoilovu/Šmēdiņu komanda salūza pati, bet Saulkrastos nospēlēja bez liekām kļūdām un labi cīnījās aizsardzībā.

Abi finālisti Saulkrastos titula mačā tikās arī pērn, kad lielo metāla kokteiļglāzi izcīnīja Samoilovs/Šmēdiņš.

Spēlē par 3.vietu Aleksandrs Solovejs/Mihails Samoilovs tika galā ar pašu pieļautajām kļūdām un nodrošināja uzvaru 2:1 (18:21, 21:19, 15:9) pār Igaunijas duetu Dmitriju Korotkovu/Timo Lehmusu, kas turnīru sāka kvalifikācijā, bet bronzas finālā ar pašaizliedzību un nepiekāpību izpelnījās skatītāju atzinību.

Intervija ar Aleksandru Soloveju/Mihailu Samoilovu pēc bronzas fināla

Pēc sarežģītās spēles par 3.vietu Mihails Samoilovs intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka duets slikti nospēlēja pirmajā setā, bet pēc tam spēja saņemties un vērst visu par labu. Savukārt Solovejs piebilda, ka smagi bija spēlēt drīz pēc zaudētā pusfināla, jo vajadzēja spēku, lai emocionāli saņemtos. Finālā abiem pludmales volejbolistiem favorīti gan bija katram savi - Mihails uzvarētāja godā gribēja redzēt savu brāli Aleksandru, turpretim Solovejs simpatizēja saviem draugiem Pļaviņam un Točam.

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš cīņā par finālu ar 2:1 (19:21, 21:15, 15:10) pārspēja Aleksandru Soloveju/Mihailu Samoilovu. Punkts punktā spēle ritēja pirmajā setā, kura galotnē pēc 18:18 aukstasinīgāk nospēlēja Solovejs ar jaunāko Samoilovu. Savukārt otrā seta vidū Samoilovs/Šmēdiņš sakārtoja savu sadarbību un pretiniekus pārspēja itin pārliecinoši. Izšķirošajā trešajā setā emocionāli nosvērtāk darbojās Samoilovs/Šmēdiņš, panākot 9:5 pārsvaru un neatstājot vairs pretiniekiem izredzes izglābties.

Intervija ar Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu pēc iekļūšanas finālā

Pēc pusfināla Aleksandrs Samoilovs intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka trešais sets izdevās gana pārliecinošs, taču pirmajā setā duetam bijis neraksturīgi daudz kļūdu. Viņš pateicās Aleksandram Solovejam, kura runāšana pirmajā setā palīdzējusi noskaņoties cīņai. Savukārt Šmēdiņš paskaidroja, ka pirms fināla sākuma būs jāpierod pie mākslīgā apgaismojuma, un piebilda, ka finālā tiksies viens otra cienīgi konkurenti.

Savukārt pirmajā pusfinālā Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs bez sarežģījumiem ar 2:0 (21:9, 21:16) uzveica Igaunijas pāri Dmitriju Korotkovu/Timo Lehmusu.

Intervija ar Mārtiņu Pļaviņu pēc iekļūšanas finālā

Pļaviņš pēc iekļūšanas finālā priecājās, ka uzlabojās laikapstākļi un vairs "nebija vajadzīgas ziemas drēbes". Spēlētājs intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka nedrīkstēja atļauties zaudēt cīņā par finālu, jo iepriekš sezonā jau bija piedzīvotas negaidītas neveiksmes. Pļaviņš piebilda, ka abiem ar Toču pirmā spēle pret latviešiem būs tikai finālā, jo iepriekš turnīrā spēlēts vienīgi pret ārzemniekiem.

Iepriekš ceturtdaļfinālā galvenie favorīti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs ar 2:0 (24:22, 21:16) uzvarēja Audri Knašu/Patriku Stankeviču, līdzšinējo divu posmu uzvarētāji Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ar 2:0 (21:12, 21:14) bija pārāki par vēl vienu Lietuvas duetu Robertu Juhņeviču/Arturu Vasiļjevu, savukārt Aleksandrs Solovejs/Mihails Samoilovs ar 2:0 (21:17, 21:17) uzvarēja Rinaldu Aišpuru/Mārci Jirgensonu. Vietu pusfinālā nopelnīja arī iepriekš kvalifikāciju pārvarējušie Dmitrijs Korotkovs/Timo Lehmuss, kuri ar 2:0 (24:22, 22:20) uzveica īpašo ielūgumu saņēmušos somus Peku Pīpo/Piri Topio.

Tradicionālajā turnīrā "Saulkrastu kokteilis" spēlē tikai vīriešu komandas.