Pirmajā zelta finālsērijas mačā uzvaru svin «RTU Robežsardze/Jūrmala» volejbolisti

Latvijas volejbola zelta finālā svētdien Jūrmalā pirmo maču sērijā līdz trim uzvarām aizvadīja SK “Jēkabpils Lūši” un “RTU Robežsardze/Jūrmala”, kurā pārāki izrādījās nesen pašizolāciju pārcietusī "RTU Robežsardze/Jūrmala" komanda, kas smagā peicu setu cīņā uzvarēja ar 3-2 (25:17, 18:25, 25:18, 15:25, 15:9). Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām šobrīd 1-0 jūrmalnieku labā.

Jēkabpils “Lūšu” treneris Mārcis Obrumans LTV pirms spēles norādīja, ka komanda gribētu izcīnīt arī trešo čempionu titulu izcīnīt, un centīsies darīt, lai tas tā arī notiktu. Viņš pauda, ka finālsērijā jāspēlē tā, kā darīts pēdējā mēneša laikā. Vairāk uzmanība jāpievērš, lai apturētu uzbrukumus no ceturtās zonas – ar to pagaidām komanda netiekot galā. Obrumans pauda cerību, ka vakarā komanda dosies mājās jau ar vienu uzvaru sērijā.

Intervija ar Mārci Obrumanu

Tikmēr “RTU Robežsardze/Jūrmala” galvenais treneris Raimonds Vilde neslēpa, ka pandēmijas dēļ komanda devusies pašizolācijā un tas varētu ietekmēt fizisko gatavību. Taču treniņi notikuši jau pēdējo nedēļu, un nākamās nedēļas laikā komandai varētu būt gana laika, lai atgūtu formu. Lai gāztu “Lūšus” no čempiona troņa, Vilde uzskata, ka nepieciešama agresīva, disciplinēta komandas spēle, kā arī svarīgi, kā nospēlēs līderi. “Rezultātu izšķirs raksturs,” piebilda Vilde.

Intervija ar Raimondu Vildi

"RTU Robežsardze/Jūrmala" rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Renārs Pauls Jansons, bet 19 punkti, četri no tiem blokā, bija Aleksandra Avdejeva kontā. Tikmēr "Lūšiem" 21 punktu guva Kristaps Šmits, bet pa 13 punktiem sarūpēja Kristers Dardzāns un Vladislavs Blumbergs.

Spēles spilgtākās epizodes

Par spīti iepriekš pārdzīvotajai pašizolācijai, apņēmīgāk cīņu iesāka tieši "RTU Robežsardze/Jūrmala". "Lūši" vairākkārt iekrita uz servju uzņemšanu. Pirmais sets noslēdzāsar jūrmalnieku pārsvaru - 25:17.

Pēc pirmā seta “Lūšu” trenera asistents Aivis Kokins atzina, ka serve un serves uzņemšana ir ļoti būtiski spēles elementi, un ar to komanda nav tikusi galā, un līdz ar to arī šāds spēles rezultāts. Kokins pauda, ka, ja puiši dabūs emocijas, spēle aizies un rezultāts būs labāks.

Intervija ar Aivi Kokinu

Otrs sets iesākās līdzīgi, taču vienā brīdī "Lūšiem" izdevās izvirzīties vadībā. 25:18 - šoreiz sets noslēdzās par labu jēkabpiliešiem, panākot 1-1.

“RTU Robežsardze/Jūrmala” trenera asistents Klāvs Zaļkalns norādīja, ka otrajā setā kļūda,s kuras pirmajā pieļāva “Lūši”, šoreiz bijušas jūrmalniekiem – kļūdas servē un serves uzņemšana. Viņš pauda cerību, ka trešajā setā cīņa būs līdzīga.

Intervija ar Klāvu Zaļkalnu

Trešais sets atkal iesākās jūrmalnieku zīmē, noslēdzot to ar rezultātu 25:18, bet ceturtā seta ievadā apņēmīgāki bija jēkabpilieši, kuri pārliecinoši arī uzvarēja ceturto setu ar 25:15.

Spēles liktenis izšķīrās piektajā setā, un tajā jūrmalnieki nevēlējās atdot pozīcijas, panākot četru punktu pārsvaru.

Pēc spēles “RTU Robežsardze” spēlētājs Ingars Ivanovs LTV atklāja, ka, kā jau ierasts, nācās aizvadīt piecu setu cīņu. Šī spēle parādīja, ka komanda arī pēc slimošanas ir labi pastrādājusi. Jebkura uzvara ir svarīga, taču nākamo spēli būs jāsāk no sākuma.

Intervija ar Ingaru Ivanovu

Šosezon abas komandas iepriekš tikušās trīs reizes, visās piecu setu cīņā uzvarot “Lūšiem”.

Finālsērija ilgs līdz brīdim, kad kāda no komandām gūs trīs uzvaras. Sērijas trā spēle risināsies jau trešdien Jēkabpilī.

Tikmēr cīņā par 3. vietu “Daugavpils Universitāte”/“Ezerzeme” Jelgavā pārspēja VK “Biolars”/“Jelgava” komandu ar 3-2 (25:20, 21:25, 25:27, 25:20, 15:8).

Uzvarētāju rindās ar 22 gūtiem punktiem izcēlās Andris Širjakovs, pa diviem sakrādams blokā un ar servi. 16 punkti Antona Nazarova kontā, kurš pa trim punktiem guva ar servi un bloku. 12 punktus guva Deniss Pavlovs, desmit – Zigmārs Keišs.

Mājiniekiem 20 punktus guva Vitālijs Cinne, kurš laukumā uz maiņu nāca pirmā seta otrajā pusē un ar nelieliem pārtraukumiem nospēlēja visu spēli. 15 punktus guva Aleksandrs Kudrjašovs, 14 – Maksims Morozovs.

Otrā sērijas spēle notiks sestdien, 27. martā, Daugavpilī.