Pēc uzvaras aizraujošā piecu setu cīņā Latvijas volejbola kauss aizceļo uz Jēkabpili

Svētdien Jelgavā aizraujošā un intrigām pilnā Latvijas kausa fināla spēlē par uzvarētājiem kļuva Jēkabpils "Lūši", kas ar 3-2 (25:20, 20:25, 16:25, 25:14, 15:13) uzvarēja "RTU/Robežsardze/Jūrmala" vienību.

Pirms spēles Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Arnis Tunte norādīja, ka svētdienas vakars ir izdevies, un viņš ar prieku skatījies arī Latvijas kausa finālu sievietēm, norādot, ka sieviešu volejbolā ir pārmaiņas, ir jaunas spēlētājas, kas varētu nest izlases kontekstā lielāku rotāciju.

Intervija ar Arni Tunti

“RTU/”Robežsardze”/Jūrmala” ir izdarījusi lielu treniņu darbu. Ne tik pozitīvi gan iesākusies sezona. Savukārt “Lūši” spēj ļoti labi sagatavoties spēlei, un domā, ka arī svētdien ir gatavi spēlei.

Arnis Tunte pirms spēles

Tikmēr “RTU/”Robežsardze”/Jūrmala” galvenais treneris Raimonds Vilde pirms fināla norādīja, ka šī ir titula spēle, bet jebkura spēle ir svarīga neatkarīgi no tā, vai pretinieks ir stiprs vai vājš. Kā komandas trumpi finālā Vilde uzsvēra to, ka komandai bijusi grūtāka pusfināla spēle.

Saruna ar Raimondu Vildi

Savukārt “Lūšu” treneris Mārcis Obrumans norādīja, ka sagaida skatāmu spēli, un novēlēja, lai uzvar stiprākais. Kā galvenos jēkabpiliešu trumpjus viņš uzsvēra to, ka komanda spēj mobilizēties svarīgām spēlēm un nospēlēt atbildīgi.

Intervija ar Mārci Obrumanu

Šajā mačā uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Jānis Medenis, kurš bija uzvarētāju labākais spēlētājs arī blokā, šajā elementā gūstot četrus punktus. 19 punkti Ērikam Voroņko. Savukārt jūrmalniekiem ar 24 punktiem izcēlās Matīss Gabduļins, bet 11 pievienoja Jēkabs Dzenis.

Apbalvošanas ceremonija

Spēle iesākās visnotaļ asi un intriģējoši, neļaujot nevienai komandai būtiski atrauties. Pirmā seta galotnē gan "Lūši" spēja izraut piecu punktu pārsvaru. Tādējādi pirmais sets noslēdzās jēkabpiliešu zīmē - 25:20.

Viens no jūrmalnieku treneriem Oskars Aizporietis norādīja, ka, lai nezaudētu otro setu, puišiem jāpieliek blokā un uz savu servi.

Intervija ar Oskaru Aizporieti

Otro setu pārliecinošāk iesāka Raimonda Vildes trenētā vienība, kas savu pārsvaru saglabāja līdz pat seta izskaņai, uzvarot to ar 25:20.

Jēkabpils kluba vadītājs Māris Trušelis atklāja, ka nav cerējis uz vieglu spēli, un pauda prieku, ka “Lūši” jau piekto gadu pēc kārtas spēlē Latvijas kausa finālā. Viņš uzsvēra, ka ir bijušas problēmas ar sastāva komplektāciju, un norādīja, ka cer uz daudz uzvarām šajā sezonā, taču komanda nenobīsies, ja gadīsies kādreiz arī paklupt.

Intervija ar Māri Trušeli

Arī trešo setu jūrmalnieki iesāka pārliecinoši, krājot rezultāta starpību. Līdz ar to arī pārliecinoša uzvara ar 25:16.

Ceturtā seta ievadā labāk veicās jēkabpiliešiem, kas jūrmalniekiem skaidri parādīja – nē, uzvarētājs netiks noskaidrots tikai četros setos. 25:14 – ar šādu rezultātu šajā setā pārāki bija "Lūši".

Noslēdzošajā setā pārsvaru atkal guva "Lūši", bet tad jūrmalnieki spēja izlīdzināt spēles gaitu. Intriga saglabājās līdz pat pēdējai spēles minūtei. 15:13, un uzvara "Lūšiem".

“Lūšu” spēlētājs Jānis Medenis pēc uzvaras atzina, ka vēl nespēja noticēt, kas ir noticis. Viņaprāt, lūzums notika ceturtajā setā – tas bijis brīnums, bet visiem puišiem parādījusies dzirkstele. Ar devīzi – tagad vai nekad – puiši uzvarēja.

Intervija ar Jāni Medeni

Šīs abas komandas komentārus neprasa – galu galā tieši šīs vienības tiekas finālos, un uzvarētājs tiek noskaidrots parasti aizraujošā piecu setu cīņā.