Par volejbola Superkausa ieguvējiem kļūst Jēkabpils «Lūši». Spilgtākās epizodes

Svētdien Rīgā sparīgā spēlē Superkausu volejbolā izcīnīja Jēkabpils "Lūši", sportiskas intrigas pilnā piecu setu cīņā ar 3-2 uzvarot "RTU Robežsardze/Jūrmala" volejbolistus.

Jēkabpiliešiem rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Kristaps Šmits, bet 25 punktus pievienoja Pāvels Jemeļjanovs. Savukārt "RTU Robežsardze/Jūrmala" rindās 20 punktus guva Aleksandrs Avdejevs, bet 18 punkti bija Renāram Jansonam.

Apbalvošanas ceremonija

Pirmo setu abas komandas uzņēmas apņēmības pilni un turpināja mainīgām sekmēm, neļaujot pretiniekiem ne brīdi justies komfortabli.  Saspringtā cīņā pirmajā setā pārāki izrādījās "RTU Robežsardze/Jūrmala" spēlētāji, to noslēdzot ar 26:24.

Pirmais sets

“Tas jau tikai pirmais sets,” pēc pirmā paziņoja “RTU Robežsarze/Jūrmala” galvenais treneris Raimonds Vilde. Viņš norādīja, ka jācenšas saglabāt tāds pats ritms, jāspiež pretinieks ar savu spēli, attieksmi un disciplīnu.

Intervija ar "RTU Robežsardze/Jūrmala" galveno treneri Raimondu Vildi

Otrajā setā iniciatīvu pārņēma jēkabpilieši, taču arī jūrmlanieki centās panākt izlīdzinājumu. Tomēr tas neizdevās, un otro setu uzvarēja ar 25:23 "Lūši".

Otrais sets

Pēc otrā setā “Lūšu” treneris Aivis Kokins atzina, ka galvenais trešajā setā noturēt tempu. Otrajā setā izdevies pretiniekus izsist no servju uzņemšanas.

Intervija ar "Lūšu" treneri Aivi Kokinu

Trešo setu apņēmīgāk iesāka "Lūši". Rīdziniekiem izdevās pietuvoties, taču seta galotnē jēkabpiliešiem jau bija ievērojams pārākums. Sets noslēdzās ar 25:18 jēkabpiliešu labā.

Trešais sets

Ceturtais sets iesākās sparīgi no abu komandu puses, taču šajā setā pārāki bija jūrmalnieki ar 25:19, panākot neērto 2-2, un nepieciešamību uzvarētāju noskaidrot piektajā setā.

Ceturtais sets

Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretāre Gunta Aizporiete sarunā ar LTV pēc ceturtā seta nenoliedza, ka šie ir īsti svētki, atkal klātienē redzēt volejbola sacensības. Viņa pauda, ka Superkauss varētu palikt kā turnīrs arī turpmāk. Runājot par darba apjomu, ģenerālsekretāre norādīja, ka birojā visu laiku ir daudz darba.

Intervija ar Guntu Aizporieti

Izšķirošajā spēles nogrieznī abas komandas bija uzdevuma augstumos, spēlējot punktu punktā. Tomēr seta galtonē pārliecinošāki bija Jēkabpils "Lūši", setu uzvarot ar 15:11, bet spēli ar 3-2.

Piektais sets

Pēc spēles "Lūšu" spēlētājs Kristaps Šmits atzina, ka bija ļoti saspringta spēle, bet komanda cīnījusies līdz galam un nav gribējusi atdot uzvaru pretiniekiem.

Intervija ar Kristapu Šmitu

Savukārt "Lūšu" galvenais treneris Mārcis Obrumans neslēpa prieku par uzvaru pret principiālajiem pretiniekiem. Turklāt pēc tik ilga pārtraukuma šis mačs ir bijis kā īsti volejbola svētki.

Intervija ar "Lūšu" galveno treneri

Pandēmija ir ieviesusi savas korekcijas volejbola dzīvē, tādēļ neizdevās noskaidrot Latvijas kausa ieguvējas. Tādēļ arī neierasts turnīrs – Superkausa izcīņa starp aizvadītās sezonas labākajām divām komandām – Jēkabpils “Lūši” un “RTU Robežsardze/Jūrmala”.