Madonā turpinās Pasaules kauss rollerslēpošanā

Latvijas kausa izcīņas 7.posms BMX

Latvijas čempionāts pludmales volejbolā "Depo Open 2022"

Par Latvijas čempioniem pludmales volejbolā kļūst Samoilovs/Šmēdiņš un Namiķe/Ēbere

Sestdien noslēdzas Latvijas pludmales volejbola čempionāts – par čempioniem tika kronēti pieredzējušie Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, bet dāmu konkurencē – Anete Namiķe/Līva Ēbere.

Posma noslēgumā saldais ēdiens – zelta fināls kungiem, kur nepārspēti palika Samoilovs/Šmēdiņš, kuri ar 2-0 (21:12, 21:15) uzvarēja Rūdolfu Stankeviču/Artūru Rinkeviču.

Apbalvošanas ceremonija

Spēle iesākās gana līdzvērtīgi, līdz vecmeistari spēja izvirzīties drošā vadībā. 21:12 – ar šādu pārliecinošu rezultātu pirmo setu uzvarēja pieredzējušie Samoilovs/Šmēdiņš.

Zelta fināls vīriešiem

Otrā seta ievadā Samoilovs/Šmēdiņš atkal izvirzījās vadībā, bet seta vidū zaudēja fokusu, ļaujot Stankevičam/Rinkevičam deldēt rezultāta starpību. Tomēr pēc tam titulētie pludmales volejbolisti atkal turpināja rādīt perfektu sniegumu, uzvarot otro setu ar 21:15.

Pieckārtējie Latvijas čempioni bija priecīgi par kārtējo uzvaru, pasmejoties, ka pretiniekiem līdz viņu meistarībai vēl augt un augt. “Jaunie gribēja parādīt, ka viņi ir labāki,” pasmaidīja Šmēdiņš, piebilstot, ka epizodiski pretinieki labi spēlējuši. Abi atzina, ka gribējuši vairāk spēlēt punkts punktā, lai skatītājiem būtu interesantāk.

Intervija ar Samoilovu un Šmēdiņu

Samoilovs norādīja, ka otro reizi spēlējuši mājās, tāpēc daudz skatītāju rindās radi un draugi.

Cīņa par zeltu dāmu konkurencē bija ļoti sīva – Varvara Brailko/Deniela Konstantinova mērojās spēkiem ar Aneti Namiķi/Līvu Ēberi. Pārāka šajā duelī bija Namiķe/Ēbere, uzvarot ar 2-1 (16:21, 28:26, 15:13).

Zelta fināls dāmām

Pirmā seta ievadā pārsvaru spēja gūt Brailko/Konstantinova, kuras pārsvaru turēja līdz pat seta beigām, to uzvarot ar 21:16.

Otrais sets bija daudz dramatiskāks un intrigas pilnāks. Un tajā visai aizraujošā galotnē uzvarēja Namiķe/Ēbere – 28:26, panākot 1-1.

Otrā seta uzvarētājas bija sajutušas uzvaras garšu un turpināja uguņot trešā seta ievadā. Bet seta noslēgumā atkal intriga spēlē bija atgriezusies. Bet ar 15:13 izšķirošo setu uzvarēja Namiķe/Ēbere.

Pēc smagās finālspēles abas zelta medaļas ieguvējas bija sagurušas, bet, kā pašas norādīja, vairāk mentāli un emocionāli, nevis fiziski. Tomēr abas ļoti gribējušas pielikt punktu šai sezonai ar uzvaru, un tas arī izdevies. Meitenes norādīja, ka spēles gaitu lauza vairākas veiksmīgas serves pēc kārtas otrajā setā.

Intervija ar Aneti Namiķi un Līvu Ēberi

Par bronzu kungu finālā Jūrmala posmā cīņu aizvadīja Aivars Sviklis/Sandis Bērziņš un Dāvis Teteris/Arnis Reliņš, kurā pie bronzas godalgas tika Teteris/Reliņš, uzvarot ar 2:0 (29:27, 22:20).

Bronzas fināls kungiem

Jau no paša pirmā seta sākuma labu pārsvaru cīņā izcīnīja Sviklis/Bērziņš. Seta galotnē rezultāta starpība bija sadeldēta līdz minimumam. Pati seta galotne izvērtās gana dramatiska, un uzvaru pirmajā setā ar 29:27 spēja izcīnīt Teteris/Reliņš.

Otrā seta scenārijs bija stipri līdzīgs pirmajam, atstājot intrigu līdz pat seta beigām. Un arī šajā intrigu pilnajā setā ar 22:20 pārāki bija Teteris/Reliņš.

Pēc sīvā cīņā izcīnītās uzvaras Teteris un Reliņš LTV norādīja, ka karstums ir liels un diez vai abas komandas šādos laika apstākļos spētu izturēt trešo setu. Izšķirošajos brīžos izdevies īstenot veiksmīgi taktiskos risinājumus.

Par sezonu abi spēlētāji norādīja, ka sadarbība viņiem izdevusies laba. Sākumā bijis grūti, bet treniņprocesos atstrādājuši nianses.

Saruna ar Dāvi Teteri un Arni Reliņu

Bronzas fināls dāmām, kurā spēkiem mērojās Beāte Liepājniece/Annija Ozoliņa un Luīze Skrastiņa/Marta Ozoliņa, bija spraigs, bet divos setos ar 2-0 (21:18, 23:21) par bronzas medaļniecēm kļuva Skrastiņa/Ozoliņa.

Bronzas fināls dāmām

Pirmajā setā vadībā izvirzījās Skrastiņa/Ozoliņa, bet Ventspils duets steidza rezultāta starpību deldēt. Spraiga cīņa turpinājās līdz pat seta beigām. Ar 21:18 pirmajā setā pārākas tomēr bija Skrastiņa/Ozoliņa.

Saruna ar Luīzi Skrastiņu un Martu Ozoliņu

Otrajā setā turpinājās līdzvērtīga cīņa, līdz nelielu pārsvaru izrāva Liepājniece/Ozoliņa. Taču seta beigās atkal rezultāts izlīdzinājās. 23:21, un šis sets atkal Skrastiņas/Ozoliņas zīmē.