Norvēģu pludmales volejbola duetam izdodas nosargāt Eiropas čempiona titulu

Maskavā notiekošajā EIropas čempionātā pludmales volejbolā čempionu titulu izdevās nosargāt Norvēģijas pludmales volejbola duetam Andersam Berncenam Mūlam/Kristianam Sandli Sērumam, kuri finālspēlē ar 2-0 (21:12, 21:18) uzvarēja krievus Konstantīnu Semjonovu/Iļju Ļešukovu.

Aizraujošā finālspēlē, par spīti tribīnēs esošo skatītāju atbalstam un "Krievija" skandināšanai, norvēģu duets pirmajā setā bez problēmām pieveica mājiniekus ar 21:12. Otrajā setā mājinieki spēja atrast vairāk argumentus pret norvēģiem, taču pērnā gada čempioni bija spēcīgāki.

Uzvara un apbalvošanas ceremonija

Svētdiena iesākās ar pusfināla cīņām vīru konkurencē. Pirmajā pusfinālā tikās Norvēģijas duets  Mūls un  Sērums un poļi Pjotrs Kantors un Bartošs Losjaks. Šajā trīs setu cīņā ar 2-1 (22:24, 21:17, 15:9) pārāki bija norvēģi.

Pirmā pusfināla spēle

Cīņa iesākās sīvi un sākumā vadībā izvirzījās norvēģi, taču poļi spēja izlīdzināt spēles gaitu pie rezultāta 9:9 un vēlāk pat izvirzīties vadībā. Vēlāk spēle turpinājās ļoti līdzvērtīgi, un tomēr pirmais sets noslēdzās ar poļu uzvaru - 24:22.

Spēles spilgtākās epizodes

Arī otrajā setā turpinājās līdzvērtīga cīņa. Kantors neveiksmīgi piezemējās un savainoja potīti un bija nepieciešama mediķu palīdzība. Pēc ilgākas pauzītes spēle tomēr turpinājās. Norvēģi servēja pa traumēto spēlētāju, un ātri vien izvirzījās vadībā, uzvarot šo setu ar 21:17.

Pjotrs Kantors gūst traumu

Norvēģi turpināja izmantot Kantora negadījumu arī trešajā setā un, lai gan poļi centās izrādīt pretestību, tomēr uzvara bija norvēģiem.

Vēlāk otrajā pusfinālā tikās mājinieki un turnīra favorīti Konstantīns Semjonovs un Iļja Ļešukovs ar pārsteigumu sagādājušajiem austriešiem Martinu Ermakoru un Moricu Pristaucu. Šajā cīņā ceļazīmi uz finālu izkaroja mājinieki, ar 2-0 (21:17, 21:16) izcīnot uzvaru.

Otrā pusfināla spēle

Austrieši turpināja rādīt pārsteigumus un, par spīti tribīnēs esošo skatītāju atbalstam mājiniekiem, viesi izvirzījās vadībā, bet mājinieki spēja izlīdzināt rezultātu un pat gūt uzvaru pirmajā setā ar 21:17.

Krievi, sajutuši uzvaras garšu, nebija apturami, taču arī austrieši nedomāja padoties, saglabājot spēles intrigu. Un tomēr uzvara mājiniekiem.

Austriešiem un poļiem bija jācīnās par bronzu, bet poļu duets Kantora traumas dēļ cīņu neturpināja, un pie bronzas medaļas tika Austrijas duets, kuriem šis karjerā ir augstākais sasniegums.

Jau ziņots, ka sieviešu konkurencē par Eiropas čempionēm tika kronētas Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras sestdien Maskavā finālā ar 2-0 (22:20, 21:19) uzvarēja polietes Kingu Vojtasiku un Katažinu Kocioleku.