«Limbaži/MSĢ» un «RTU/Robežsardze» kaldina ieročus izšķirošam volejbola pusfināla mačam

Latvijas volejbola čempionāta pusfināla sērijas ceturtajā mačā OC "Limbaži/MSĢ" mērojās spēkiem ar "RTU/Robežsardzi", kam izdevās no jauna panākt izlīdzinājumu sērijā 2:2 .Tādējādi Jēkabpils "Lūši" savus pretiniekus finālā uzzinās sestdien, kad abi atlikušie pusfinālisti aizvadīs izšķirošo piekto izslēgšanas dueļa spēli.

Volejbola komanda olimpiskais centrs „Limbaži”/Murjāņu Sporta ģimnāzija (OC "Limbaži/MSĢ") izveidota pirms diviem gadiem, bet uz progresu ilgi nebija jāgaida. Pirms gada Latvijas kausa izcīņā iegūta 2. vieta, bet šogad jaunie puiši ir soli no Latvijas fināla. 

Latvijas volejbola čempionātā jānoskaidro pēdējais pusfinālistsInita Kresa-Katkovska

  "RTU/Robežsardzes" viens no līderiem Gatis Garklāvs atzina, ka vienmēr labāk gribas nospēlēt blokā, turklāt komandas galvenais treneris Raimonds Vilde pats spēlētāja karjerā bija labs bloķētājs. Pretiniekos jaunajiem puikām ir liels azarts un gribēšana pierādīt, ka viņi nav vairs nekādi jaunieši, sāncenšus raksturoja Garklāvs. 

  Latvijas izlases trenera igauņa Avo Kēla palīgi izlasē ir gan "Limbažu/Murjāņu" komandas galvenais treneris Lauris Iecelnieks, gan "RTU/Robežsardzes" galvenā trenera Raimonda Vildes palīgs Guntis Atars.

  Limbažnieku komandas galvenais treneris Iecelnieks tieši pirms 10 gadiem pasaules čempionātā vēl spēlēja pludmales volejbolu kopā ar Mārtiņu Pļaviņu. Varbūt tā ir sakritība, varbūt likumsakarība, bet limbažnieku tā saucamā punktu mašīna ir Kristaps Šmits, kam vienam no nedaudzajiem izdodas veiksmīgi apvienot klasisko un pludmales volejbolu.

  Kad pirms dažiem gadiem Šmits kopā ar Mihailu Samoilovu Jūrmalā triumfēja U-22 Eiropas čempionātā, mediji par Kristapu rakstīja: „Viņš ir kārtīgs latviešu arkls, darbarūķis." Šmits var spēlēt arī zāles volejbolu labā līmenī, un tikai auguma centimetru iztrūkuma dēļ Kristapam netiek dota iespēja sevi pierādīt klasiskajā volejbolā izlašu līmenī.

  Lauris Iecelnieks uzskata, ka izšķirošajā spēlē ir jāpilnveido darbības blokā un aizsardzībā jāpiestrādā pie pretinieku līderu neitralizēšanas. Iecelnieks par svarīgāko izšķirošajā spēlē uzskata bloku un servi. Jāatrod taktiski risinājumi, lai apturētu pretinieku līderus, viņš paskaidroja.

  Kristapu Šmitu kā vienu no savas komandas veiksmes faktoriem nosauca pretinieku līderis Gatis Garklāvs. Viņš gan uzskata, ka galvenais ir pašiem nepārdegt un komandā palīdzēt vienam otram. 

  Volejbols mūsdienās ir tā mainījies, ka servējot ir jāriskē, bet "RTU/Robežsardzes" trenera asistents Atars apstiprināja laika gaitā sen pārbaudītās gudrības, norādot, ka kļūdu daudzumam servēs ir jābūt samērīgam ar risku. Mūsdienās volejbols ir ātrs, atlētisks un bez spēcīgām servēm neko daudz nevar panākt. Viņaprāt, spēku samērs abām pusfināla komandām ir līdzīgs.

  Atars arī atgādināja, ka "RTU/Robežsardze" vairāk vai mazāk ir amatieru komanda, kas grib atgriezt bijušo spožumu, bet pretim stājas jaunie volejbolisti, kas arī grib sevi pierādīt. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Volejbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti