Sporta studija

Sporta skolu sistēma: vai pārlieku masveidīga?

Sporta studija

Latvijas riteņbraucēji gatavi «Tour de France» turpinājumam

Latvijas volejbola vēsturē zīmīgākie panākumi

Latvijas volejbols zelta mirkļus piedzīvoja PSRS laikos

Vien pirms diviem gadiem igauņu speciālists Avo Kēls stājās pie Latvijas volejbola izlases stūres, un nu sapnis ir sasniegts – Latvija izcīnījusi ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru. Taču Latvijai volejbolā ir tradīcijas, un izcili sasniegumi bijuši arī iepriekš.

Latvijai ir seši olimpiskie medaļnieki – PSRS sastāvā Ivans Bugajenkovs izcīnīja zeltu 1964. un 1968. gadā, Staņislavam Lugailo zelts 1964. gadā. Latvijas volejbolistes Astra Rubene un Tatjana Veinberga pie zelta olimpiskajām medaļām tika attiecīgi 1964. un 1968. gadā. Pāvela Seļivanova kontā zelts 1980. gadā, sudrabs 1976. gadā, bet Raimonds Vilde sudraba olimpisko medaļu izcīnīja 1988. gadā.

Vietā būtu pieminēt arī Aldi Imantu Bērziņu, kurš ir latviešu izcelsmes volejbolists Amerikas Savienotājās Valstīs (ASV) – viņš 1984. gadā Losandželosas olimpiskajās spēlēs ASV volejbola izlases sastāvā izcīnīja zeltu, bet 1985. gadā Pasaules kausa izcīņā tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju.

Šie panākumi Latvijas volejbolā ir diezgan seni, taču liecina par volejbola tradīcijām, uz kurām var būvēt šodienas tradīcijas.

Atskatāmies uz Rīgas “Radiotehniķi” – Latvijas volejbola komanda 15 reizes izcīnīja medaļas PSRS čempionātā, trīs reizes izcīnīja Eiropas kausu. Lai saprastu šo uzvaru mērogus, jāatceras, ka tajā laikā PSRS dominēja pasaules volejbolā, bet PSRS sastāvā spīdēja Latvijas komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti