Igaunijas volejbolisti gūst uzvaras punktus mačā

Volejbols

Eiropas čempionāta kvalifikācija volejbolā vīriešiem. Latvija – Izraēla

EČ atlases spēle volejbolā. Igaunija - Latvija

Latvijas volejbolistiem zaudējums Igaunijā dzēš pēdējās cerības kvalifikācijā

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība svētdien izbraukumā Tartu ar 0:3 (20:25, 11:25, 21:25) zaudēja mājiniekiem igauņiem Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas spēlē un šķīrās no pēdējām teorētiskajām izredzēm iekļūt finālturnīrā.

Galvenā trenera Avo Kēla vadītajiem Latvijas volejbolistiem pret grupā pirmo vietu un dalību finālturnīrā jau iepriekš nodrošinājušo Igaunijas izlasi bija nepieciešama uzvara, lai saglabātu vismaz teorētiskas izredzes tikt tālāk. Visās trijās spēlēs zaudējusī Latvijas izlase kvalifikāciju trīs komandu grupā noslēgs 9.janvārī Jelgavā pret Izraēlu.

Igauņi gūst uzvaras punktu pirmajā setā

Igaunijas izlases veiksmīgāk izpildītās serves mājiniekiem ļāva pirmā seta vidū veikt atrāvienu, un, lai gan latvieši sasparojās pakaļdzīšanās mēģinājumam, spriedze galotnē izpalika.

Igaunijas izlase pieliek uzvaras punktu otrajā setā

Savukārt otrajā setā veiksmīgs bloks un serves palīdzēja laukuma saimniekiem panākt 6:2 pārsvaru, tomēr laukumā vēl ritēja līdzvērtīga cīņa, līdz igauņi gremdservju paraugdemonstrējumos nodrošināja 11 punktus pēc kārtas, panākot dominējošu rezultātu 23:9.

Trešā seta galotnē igauņi veiksmīgi servē

Ieguvuši 14:9 pārsvaru trešajā setā, mājinieku spēlētāji tāpat kā tribīnes piepildījušie līdzjutēji ļāvās nelielai apātijai, ko Latvijas volejbolisti nekavējās izmantot. Pārņēmusi vadību, Latvijas izlase vēl bija vadībā ar 20:19, tomēr vēl viena teicamu servju sērija ļāva igauņiem galotnē bez lielas spriedzes nodrošināt uzvaru.

Toms Švāns par spēli pret Igauniju
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

Latvijas izlases spēlētājs Toms Švāns pēc spēles Latvijas Radio atzina, ka komandai neizdevās servju uzņemšana, bet bez šī spēles elementa līdzvērtīgi cīnīties ar igauņiem nebija iespējams.

Latvijas izlasei spēlēs pret Igauniju un Izraēlu jāiztiek bez vairākiem spēcīgiem spēlētājiem, tostarp komandas līdera Hermana Egleskalna, kurš dziedē savainojumu.

Finālturnīrā iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji. Četrām valstīm - Francijai, Slovēnijai, Nīderlandei un Beļģijai - dalība finālturnīrā ir garantēta kā rīkotājvalstīm, bet vēl astoņas izlases turnīrā jau iekļautas pēc 2017.gada Eiropas čempionāta rezultātiem.