Latvijas volejbolistiem EČ kvalifikācijā grupā ielozē trenera dzimto Igauniju

Latvijas vīriešu volejbola izlase 2019.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīrā spēlēs vienā apakšgrupā ar Izraēlu, kā arī galvenā trenera Avo Kēla dzimteni Igauniju, noskaidrojies ceturtdien notikušajā izlozē.

Kā zināms, trešdien Latvijas volejbola izlasi piemeklēja lielas pārmaiņas un galvenā trenera amatā stājās pazīstamais igaunis Kēls, kurš nomainīs iepriekšējo desmitgadi postenī pavadījušo Raimondu Vildi.

Kvalifikācijā izlases tika sadalītas septiņās apakšgrupās, piecās esot pa četrām, bet divās - pa trim izlasēm. Atlase sāksies 2018.gada augustā, pēc divu apļu turnīra finālturnīram kvalificējoties visu grupu uzvarētājām, kā arī piecām labākajām otro vietu ieguvējām. Lai noteiktu otrās labākās izlases, "lielajās grupās" netiks ņemtas vērā spēles ar ceturtajā vietā palikušajām komandām.

Vīru turnīram jau ir kvalificējušās 12 izlases - mājinieces Francija, Slovēnija, Beļģija un Nīderlande, kā arī astoņas labākās pēc 2017.gada Eiropas čempionāta rezultātiem, kas bija Krievija, Vācija, Serbija, Itālija, Bulgārija, Čehija, Polija un Turcija.

Tāpat notikusi arī izloze 2019.gada Eiropas čempionāta volejbolā sievietēm kvalifikācijas turnīram, kurā Latvijai pretim stāsies Rumānija, Spānija, kā arī Bosnija un Hercogovina.

Arī šo turnīru uzņems četras izlases (Turcija, Polija, Ungārija un Čehija), bet vēl astoņas dalībnieces tajā jau iekļuvušas pēc 2017.gada turnīra rezultātiem - Serbija, Nīderlande, Azerbaidžāna, Itālija, Krievija, Baltkrievija, Vācija un Bulgārija.

Šeit atlasē piedalīsies 24 izlases, kas sadalītas sešās grupās pa četrām katrā un finālturnīrā pēc divu apļu sacensībām iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas.

Kā vēstīts, Latvijas Volejbola federācija (LVF) trešdien vēl neapstiprināja sieviešu valstsvienības galveno treneri.

Atlaes turnīrā vīriem un dāmām lielākā daļa spēļu tiks izspēlētas šī gada augustā, bet vēl divām kārtām kalendārā atvēlēts laiks 2019.gada janvārī.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Volejbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti