Latvijas volejbolisti Zelta līgas spēlē uzvar Beļģiju

Latvijas volejbola izlase sestdien turpināja cīņu Eiropas zelta līgā, kurā guva jau otro uzvaru, esot pārāki pār Beļģiju ar 3-1 (16:25, 25:21, 25:22, 25:23), un tādējādi saglabāja sev vietu Zelta līgā arī nākamsezon.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 20 punktiem bija Atvars Ozoliņš, 15 punktus pievienoja Zigurds Adamovičs, bet 11 - Armands Āboliņš. Savukārt Beļģijas izlasē 22 punktus guva Lū Kinds.

Pirmo setu Latvijas izlase iesāka neveiksmīgi, ļaujot pretiniekiem izvirzīties d=vadībā. Vēlāk gan rezultāts izlīdzinājās un spēle turpinājās punkts punktā, tomēr tā galotnē iniciatīvu atkal pārņēma beļģi. Pirmo setu Latvija zaudēja ar 16:25.

Otrais sets iesākās vienlīdzīgi, un Latvijai pie 3:2 izdevās izvirzīties vadībā.

Latvija pirmo reizi izvirzās vadībā

Tālāk spēle turpinājās pukts punktā, līdz Latvijas izlase guva trīs punktus pēc kārtas, nostiprinoties līderpozīcijās.

Latvija nostiprinās līderpozīcijās

Otro setu Latvijas izlasei izdevās uzvarēt ar 25:21.

Latvija uzvar otro setu

Trešā seta ievadā Latvijas volejbolisti rādīja pārliecinošu sniegumu, un pie rezultāta 5:1 beļģi bija spiesti pieprasīt pārtraukumi.

Trešā seta ievads Latvijas zīmē

Seta noslēgumā Latvija drošā vadībā, taču rezultāta starpību ļāva pretiniekiem strauji sadeldēt, taču sets tomēr Latvijas zīmē - uzvara ar 25:22.

Latvija uzvar arī trešo setu

Ceturtais sets noritēja ar mainīgiem panākumiem, atstājot spēles intrigu līdz pat seta noslēgumam. Bet veiksme bija latvijas pusē un uzvara setā ar 35:23, bet spēlē ar 3-1.

Latvija uzvar ceturto setu un spēli

Grupas turnīru Latvijas izlase sāka ar diviem zaudējumiem - izbraukumā Turcijā un savā laukumā pret Slovākiju. Tiesa, zaudējums piecos setos pret slovākiem nodrošināja Latvijas valstsvienībai pirmo punktu turnīra tabulā.

Trešajā spēlē pirms nedēļas Latvija ar 3:1 pārspēja Beļģijas izlasi un izcīnīja pirmo uzvaru Zelta līgā.

Zelta līgā startē spēcīgas Eiropas komandas, lai gan dalībnieku vidū nav Eiropas čempionāta medaļnieku, Beļģijas izlase 2017.gadā kontinenta meistarsacīkstēs ierindojās uzreiz aiz laureātu trio, ne pašreizējā sastāvā iegūstot 4.vietu.

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Zelta līgā piedalās 12 valstsvienības, kas sadalītas trīs apakšgrupās. Pēc divu apļu izspēles katras apakšgrupas uzvarētāji iekļūs Četru finālā, kur dalība jau ir garantēta rīkotājvalstij Igaunijai. Četru fināls neilgi pirms vasaras saulgriežiem notiks Tallinā.