"Beach Pro" tūres Jūrmalas "Elite 16" turnīrs pludmales volejbolā

UEFA U-21 atlases spēle futbolā. Latvija – Izraēla

Eiropas Zelta līga volejbolā. Latvija – Čehija

Latvijas volejbolisti Zelta līgas spēlē piekāpjas grupas līderiem čehiem

Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien Liepājā ar 0:3 piekāpās Čehijas valstsvienībai un Eiropas Zelta līgas grupas turnīrā pirmo apli noslēdza bez uzvarām.

Par mačā labāko spēlētāju Latvijas izlasē nosauca Kristeru Dardzānu. Viņš ar astoņiem punktiem bija rezultatīvākais mājinieku sastāvā, savukārt čehiem pa 14 punktiem nodrošināja Mareks Šotola un Martins Liceks.

Mājinieki pirmajā setā nonāca iedzinējos ar 2:6, bet Atvara Ozoliņa veiksmīgas serves palīdzēja pretiniekus teju noķert. Čehijas izlase tomēr labāk spēja atrast iespējas efektīviem uzbrukumiem un nodrošināja jau izšķirošu septiņu punktu pārsvaru (17:10).

Pirmā seta epizodes

Punktu setam čehi pielika ar Liceka veiksmīgu servju sēriju, panākot 25:16.

Otrā seta epizodes

Latvijas izlasei neveiksmīgā otrā seta sākumā čehi izvirzījās vadībā 6:1 un turpinājumā piespieda pretiniekus vairākkārt kļūdīties, palielinot pārsvaru līdz 14:6. Čehijas volejbolisti labi uzņēma serves, kas viņiem palīdzēja veidot rezultatīvus uzbrukumus. Seta galotnē čehi spēlēja bez spriedzes un nodrošināja uzvaru ar 25:15.

Čehi gūst mačā uzvaras punktu

Spraigāks izdevās trešā seta sākums, liedzot čehiem iekrāt būtisku pārsvaru, līdz viesiem izdevās vairākas rezultatīvas epizodes pēc kārtas, kas viņiem ļāva panākt 13:7. Situāciju seta vidū saasināja Dardzāna veiksmīgās serves, kas palīdzēja sadeldēt rezultāta starpību līdz minimumam (12:13). Izšķiroša bija čehu stabilitāte, mazāk kļūdoties un nostiprinoties vadībā ar 22:16. Seta izskaņā intrigas vairs nebija - 25:18.

Pirmajās divās spēlēs turnīrā Latvijas volejbolisti viesos zaudēja Beļģijai (0:3) un Liepājā piekāpās igauņiem (2:3). Čehijas izlases rēķinā ir uzvaras gan pār Beļģiju (3:0) gan Igauniju (3:1). Trešdien grupā otrā spēlē igauņi Tartu ar 3:1 bija pārāki par Beļģijas izlasi.

Grupā četras komandas līdz 11.jūnijam izspēlēs divus apļus, ar katru pretinieku tiekoties mājās un viesos. Nākamā spēle Latvijas valstsvienībai būs sestdien Karlovivaros pret čehiem.

Zelta līgā startēja 12 komandas, kas sadalītas trijās grupās. Katrā grupā uzvarējusī komanda 18. un 19.jūnijā piedalīsies Četru finālā, kur spēlēs arī mājinieki horvāti.

Latvijas izlase gatavojas 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kur komandai augustā grupā būs jāspēlē pret Somijas un Austrijas volejbolistiem.