Latvijas futbola Virslīga. "Riga FC" 2:0 "RFS"

Latvijas handbola Virslīga sievietēm. SK "Latgols" - "LSPA"

Eiropas zelta līga volejbolā vīriešiem. Latvija – Igaunija

Latvijas volejbolisti Zelta līgas mačā Liepājā piecos setos piekāpjas igauņiem

Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien Liepājā piecu setu duelī ar 2:3 piekāpās Igaunijas valstsvienībai un cieta otro neveiksmi Eiropas Zelta līgas grupas turnīrā. Mājinieki bija pārāki pirmajā setā un ceturtajā setā panāca neizšķirtu, tomēr spēles galotnē uzvaru nodrošināja viesi.

(papildināts ar Latvijas izlases trenera Mihala Gogola teikto)
Kristaps Šmits mājiniekiem guva 23 punktus, bet Kristers Dardzāns pievienoja 19 punktus. Igaunijas izlasē ar 19 punktiem izcēlās Valentīns Kordass.

Mājinieki veiksmīgāk sāktajā spēlē izvirzījās vadībā 4:1, tomēr igauņi ātri atguvās un pirmajā setā līdzsvaroja spēku samēru. Panākuši 10:9, viesi turējās vadībā ar pāris punktu pārsvaru, līdz Latvijas volejbolisti izlīdzināja rezultātu un Renāra Paula Jansona rezultatīvs uzbrukums ļāva panākt 19:18.

Latvijas izlase nodrošina uzvaru pirmajā setā

Pieaudzējuši pārsvaru līdz 21:18, Latvijas volejbolisti to gan nenoturēja, toties galotnē mazāk kļūdījās un Kristers Dardzāns ar bloku guva uzvaras punktu, panākot 26:24.

Igauņi gūst uzvaras punktu otrajā setā

Līdzīgi arī otrajā setā pēc Latvijas izlases panāktā 4:2 igauņi uz īsu brīdi pārņēma vadību, līdz laukuma saimniekiem efektīvs bloks un labas serves ļāva palielināt savu pārsvaru līdz 16:12. Tomēr vairākas mājinieku kļūdas ļāva Igaunijas izlasei panākt izlīdzinājumu un spraigā seta galotnē ar servi nodrošināt uzvaru 28:26.

Igaunijas volejbolisti nodrošina uzvaru trešajā setā

Latvijas izlases spēle iestrēga trešā seta sākumā, nonākot iedzinējos ar 4:8, un sakārtot pajukušo sadarbību vairs neizdevās. Igauņi iejutās vadībā un aizvadīja setu līdz drošai uzvarai 25:19.

Latvijas volejbolisti gūst uzvaras punktu ceturtajā setā

Punkts punktā ritēja ceturtais sets, līdz Igaunijas izlase nostiprinājās nelielā vadībā 17:14. Mājinieki sasparojās un pārņēma vadību 21:20. Seta izskaņā Dardzāns ar nevainojamu uzbrukuma sitienu panāca 25:23 un atlika uzvarētāja noteikšanu uz piekto setu.

Igaunijas izlasei pēdējais punkts mačā nodrošina uzvaru

Nervozākā izšķirošā seta sākumā divas pretinieku kļūdas palīdzēja Latvijas izlasei izvirzīties vadībā 6:4, taču sekoja mājinieku kļūdu virkne un panāktais trīs punktu pārsvars igauņiem bija pietiekams, lai aizvadītu maču līdz uzvarai setā ar 15:12.

Latvijas izlases galvenais treneris Mihals Gogols pēc zaudējuma atzina, ka viņa vadītajai komandai bija vairāk kļūdu nekā pretiniekam, kas rezultējās zaudējumā.

“Vēl joprojām mēs veidojam sistēmu pēc kuras virzīties uz priekšu, viss ir jauns, spēlētāji ir jauni, spēles sistēma ir jauna un mēs mācāmies tieši spēlējot," Gogolu citēja Latvijas Volejbola federācija. "Mēs neizmantojām savas iespējas otrajā setā, kad bijām vadībā. Bija arī pozitīvas lietas, bet mums ir jāuzlabo efektivitāte un pēc iespējas jāsamazina kļūdas. Pirmās divas spēles parādīja, ka vēl joprojām mums ir augsts kļūdu skaits."

Pirmajā spēlē turnīrā Latvijas volejbolisti Gogola vadībā trešdien viesos zaudēja Beļģijai (0:3), savukārt igauņi mājās ar 1:3 piekāpās C grupas ceturtajai komandai Čehijai.

Grupā četras komandas līdz 11.jūnijam izspēlēs divus apļus, ar katru pretinieku tiekoties mājās un viesos. Nākamā spēle Latvijas valstsvienībai būs 1.jūnijā Liepājā pret čehiem.

Zelta līgā startē 12 komandas, kas sadalītas trijās grupās. Katrā grupā uzvarējusī komanda 18. un 19.jūnijā piedalīsies Četru finālā, kur spēlēs arī mājinieki horvāti.

Latvijas izlase gatavojas 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kur komandai augustā grupā būs jāspēlē pret Somijas un Austrijas volejbolistiem.