Latvijas volejbolisti zaudē spāņiem, labas izredzes uz Eiropas čempionāta finālturnīru saglabā

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība sestdien Kiprā ar 1:3 zaudēja Spānijas izlasei priekšpēdējā spēlē Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra grupā, taču saglabāja labas izredzes garantēt dalību finālturnīrā.

(papildināts pēc Kipras uzvaras pār Moldovu)
Ar trim uzvarām piecās spēlēs Latvijas izlase ir grupas līdere un neatkarīgi no citu spēļu iznākuma saglabās pirmo pozīciju, ja svētdien pēdējā spēlē ne vairāk kā četros setos uzveiks Kipru. Pirmajai vietai Latvijai pietiktu pat ar uzvaru vai zaudējumu piecu setu mačā, ja vien Spānijai punktu guvums spēlē pret Moldovu nebūs lielāks kā Latvijas izlasei pret Kipru.

Lai gan par favorītiem iepriekš uzskatītie spāņi grupā zaudēja gan Moldovai, gan Kiprai, spēli pret Latvijas izlasi viņi sāka ļoti enerģiski, iegūstot 4:0 pārsvaru. Latvijas volejbolisti gan ātri atguvās un pretinieki pirmā seta turpinājumā turējās pāris punktu vadībā, līdz trīs teicamas Hermana Egleskalna serves un komandas veiksmīga darbība blokā palīdzēja pārņemt vadību ar 22:21.

Spānijas volejbolisti nodrošina uzvaru pirmajā setā

Izšķirošo punktu uzvarai setā ar bloku gan nodrošināja Spānija - 27:25.

Otrā seta sākums bija diametrāli pretējs - pirmos četrus punktus guva latvieši. Spānijas izlase gan revanšējās ātrāk, panākot 6:6, taču biežāk pieļāva nepiespiestas kļūdas un atgriezās iedzinēju lomā. Latvijas volejbolisti sajuta spēles ritmu un rezultatīvā izrāvienā panāca 16:9. Latvijai daudz efektīvāk darbojās bloks un spāņu izredzes setā drīz vien padzisa.

Latvijas izlase gūst uzvaras punktu otrajā setā

Arī uzvaras punktu setā Latvijai nodrošināja bloks - 25:18.

Latvijas izlase spēja radīt sarežģījumus pretiniekiem arī ar servēm un izvirzīties vadībā trešajā setā, kurā veiksmīgākas sērijas bija abām komandām.

Spāņu uzvaras punkts trešajā setā

Spāņi no 11:15 spēja panākt 16:16 un atguvās arī pēc nonākšanas zaudētājos ar 17:21, galotnē nodrošinot uzvaru setā 28:26.

Spānijas izlase ar uzvaras punktu ceturtajā setā nodrošina uzvaru mačā

Raksturu Latvijas volejbolisti parādīja ceturtā seta vidū, sasniedzot 16:12, taču pārsvaru noturēt neizdevās, spāņiem panākot izlīdzinājumu 18:18. Emocijas atguvusī Spānijas izlase mača beigās veica izšķirošo izrāvienu - 25:22.

Dienas otrā spēlē Kipras izlase ar 3:2 uzveica Moldovu.

Citās kvalifikācijas grupās spēles paredzētas janvārī. Finālturnīrs plānots pēc gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā.

Četras mājinieku izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Serbija, Slovēnija, Francija, Krievija, Itālija, Ukraina, Vācija un Beļģija vietu finālturnīra 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.