Latvijas Riteņbraucēju vienības brauciens 2021

Baltijas čempionāta posms motošosejā

Eiropas čempionāts volejbolā. Latvija – Slovākija

Latvijas volejbolisti zaudē slovākiem, cerības uz astotdaļfinālu saglabā. Svarīgākās epizodes

Latvijas izlases volejbolisti pirmdien Tallinā ar 2:3 piecos setos zaudēja Slovākijas valstsvienībai Eiropas čempionāta grupas kārtas spēlē, bet saglabāja izredzes tikt izslēgšanas turnīrā. Uzvarēti divi seti nodrošināja latviešiem vienu punktu rezultātu tabulā.

Ar trijās spēlēs gūtiem pieciem punktiem Latvijas valstsvienība turpina cīņu par astotdaļfinālu. Tomēr grupas kārtā Latvijas izlasei divas cīņas vēl atlikušas pret favorītiem, tādēļ, iespējams, vairāk būs jācer uz citu spēļu labvēlīgu iznākumu.

Pēc neveiksmīga spēles sākuma Latvijas izlase otrajā setā spēja panākt lūzumu un pārņēma iniciatīvu, taču arī slovāki prata līdzsvarot cīņas gaitu un piektajā setā nodrošināja uzvaru. Latvijai 21 punktu guva Hermans Egleskalns, turpretim Slovākijas izlasē 19 punktus iekrāja Matejs Pataks.

Pirmā seta epizodes

Latvieši pirmajā setā bija iedzinējos, līdz panāca neizšķirtu 8:8. Tomēr seta vidū Latvijas uzbrukums vairākkārt iestrēga pretinieku blokā, turklāt arī serves nesarežģīja slovākiem spēli. Pirmā seta beigās Slovākijas izlasei vairs nebija par ko satraukties - uzvara ar 25:18.

Latvijas izlase gūst uzvaras punktu otrajā setā

Tikpat efektīvi slovāki sāka otro setu, gūstot trīs punktus pēc kārtas un noturējās vadībā, panākot pat 19:13. Latvijas izlase visbeidzot sasparojās servēs un blokā, samazinot deficītu līdz minimumam (19:20), un Atvars Ozoliņš uzbrukumā seta galotnē panāca izlīdzinājumu 23:23. Ar bloku Latvijas izlase nodrošināja arī uzvarai setā nepieciešamos divus punktus - 25:23.

Trešā seta epizodes

Teicams trešā seta sākums ļāva Latvijas izlasei panākt 5:1, savukārt pēc Toma Švana teicamas serves pārsvars sasniedza jau 14:8. Slovākiem krājās kļūdas, neatstājot viņiem izredzes panākt lūzumu setā, kurā Latvija bija pārāka ar 25:13. Slovākijas izlase seta otrajā pusē pietaupīja līderu spēkus spēles turpinājumam.

Ceturtā seta epizodes

Slovāki ceturtā seta sākumā apliecināja, ka nav padevušies, ar lielu enerģiju atsākot spēli un panākot 9:3. Līdzīgi kā otrajā setā, Slovākijas izlase bija vadībā 19:14, bet šoreiz pārsvaru noturēja, galotnē panākot 25:19.

Slovākijas volejbolisti pieliek mačā uzvaras punktu

Izšķirošajā piektajā setā slovāki izvirzījās vadībā 6:1 un uz panākumu viļņa lielas izredzes pretiniekiem neatstāja, sasniedzot 15:7.

Intervija ar Ingaru Ivanovu un Kristapu Šmitu

Izlases libero pozīcijas spēlētājs Ingars Ivanovs pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā par komandas zaudējuma galveno cēloni nosauca nepietiekami kvalitatīvas serves. Līdzko otrajā un trešajā setā labāk izdevās serve, pretiniekiem uzreiz radās problēmas, tomēr neizdevās tikpat labi turpināt un pretinieki likumsakarīgi uzvarēja, sacīja Ivanovs. Viņš piebilda, ka ceturtā seta sākumā iegāza arī pašu muļķīgās kļūdas, bet veiksmi komanda, acīmredzot, nebija nopelnījusi. Savukārt izlases spēlētājs Kristaps Šmits atzina, ka komanda darīja visu, ko varēja un izglābās otrajā setā, bet mačā cieta sāpīgu neveiksmi.

Uzvara trijos vai četros setos Latvijas izlasei jau teju būtu garantējusi dalību astotdaļfinālā. Pirmajās divās spēlēs Latvijas izlase uzveica igauņus (3:1) un zaudēja Horvātijai (2:3), savukārt Slovākijas valstsvienība cieta neveiksmes pret Franciju (0:3) un Igauniju (2:3).

Intervija ar Avo Kēlu un Latvijas izlases volejbolistiem pirms spēles

Pēc kādiem rādītājiem Eiropas čempionātā nosaka vietu sadalījumu grupā?

Vietu sadalījumu nosaka pēc sekojošiem prioritātes secībā sarindotiem faktoriem:

1. Uzvarēto spēļu skaits grupā
  2. Turnīrā gūto punktu skaits, summējot uzvarētajās un zaudētajās spēlēs nopelnītos punktus
  3. Uzvarēto un zaudēto setu procentuālā attiecība visu spēļu summā
  4. Setos gūto un zaudēto punktu procentuālā attiecība visu spēļu summā
  5. Komandu savstarpējo spēļu rezultāti
Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls intervijā Latvijas Televīzijā pirms spēles pauda pārliecību, ka komanda simtprocentīgi atdos visus spēkus, lai uzvarētu. Latvijas izlasē ir savas idejas, kā atrast risinājumus pret sāncenšu spēles taktiku, uzsvēra Kēls. Viņš atgādināja, ka ar uzvaru trijos vai četros setos praktiski jāpietiek iekļūšanai izslēgšanas turnīrā. Ja Latvijas izlase izcīnītu trīs punktus spēlē pret Slovākiju, ārpus četrinieka grupā tā varētu palikt tikai gadījumā, ja galvenie favorīti negūtu uzvaras pret rangā vājākām komandām.

Grupas kārtas noslēgumā latviešus vēl gaidīs spēles otrdien pret Vāciju un trešdien pret Tokijas olimpiskā zelta īpašnieci Franciju.

Vēlāk pirmdien francūži spēlēs pret Vācijas izlasi, kas D grupā arī uzvarējusi abās līdzšinējās spēlēs. Šo maču plkst. 19.50 tāpat varēs vērot tiešraidē LTV7 un replay.lv.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiek Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 valstu izlasēm. Izslēgšanas pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā iekļūs pa četrām labākajām četru grupu komandām. Izslēgšanas turnīra spēles notiks Polijā un Čehijā līdz čempionu noteikšanai finālā 19. septembrī Katovicē.