Latvijas volejbolisti zaudē olimpiskajiem čempioniem, gaidīs favorītu palīdzību. Svarīgākās epizodes

Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien Tallinā ar 0:3 zaudēja olimpiskajai čempionei Francijai pēdējā spēlē Eiropas čempionāta grupas kārtā un cīņā par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā cerības atlika uz favorītu uzvarām. Ja Francija un Vācija ceturtdien nezaudēs rangā zemākām komandām, latvieši dosies uz astotdaļfinālu Čehijā.

Pirms D grupā pēdējās spēļu dienas uz 4.vietu un pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu pretendē Latvija, Igaunija un Slovākija, kas guvušas pa vienai uzvarai. Latvijas izlase spēles grupā jau ir noslēgusi, savukārt slovāki ceturtdien spēlēs pret Vāciju, bet igauņi - pret Franciju. Ja Igaunijas vai Slovākijas izlase savu uzvaru skaitu nepapildinās, astotdaļfinālā iekļūs Latvija.

Pirmā seta epizodes

Francijas pārākums pirmajā setā izpaudās servēs, sarežģījot latviešiem uzņemšanu. Pirmā seta vidū ieguvuši 13:7 pārsvaru, favorīti prasmīgi veidoja uzbrukumus, lai arī pāris epizodēs atdūrās Latvijas izlases blokā, kas sevi labi bija apliecinājis jau iepriekšējās spēlēs. Spēku samērs gan bija nepārprotami par labu francūžiem, kas setu noslēdza ar 25:18.

Francijas izlase nodrošina uzvaru otrajā setā

Ar lielu pārliecību par sevi Francijas izlase turpināja otrajā setā un latvieši ar pāris punktu deficītu noturējās tikai līdz 5:7. Francūži guva piecus punktus pēc kārtas un laukumā jutās komfortabli, lai setu pabeigtu ar pārliecinošu rezultātu 25:14.

Francijas volejbolisti gūst mačā uzvaras punktu

Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls veica daudz maiņu, ļaujot arī mača sākumā rezervistos atstātajiem spēlētājiem  pārbaudīt spēkus pret Tokijas olimpiskā zelta īpašniekiem. Francijas izlase turpināja veiksmīgi izraustīt pretinieku aizsardzību un labā noskaņojumā uzvarēja arī trešajā setā - 25:17.

Zaudējums spēlē pret Franciju saglabā Latvijas volejbolistiem izredzes spēlēt astotdaļfinālā kā grupas ceturtajai labākajai komandai. Savukārt uzvara pār francūžiem būtu garantējusi dalību izslēgšanas pirmajā kārtā.

Intervija ar Kristeru Dardzānu

Latvijas izlases volejbolists Kristers Dardzāns pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka izbaudīja spēli pret daudz tehniskākiem pretiniekiem, un laukumā izpaudās augstāka līmeņa komandas pārākums. Dardzāns piebilda, ka izšķirošas komandai būs arī grupā pēdējās spēles, kur Latvijas izlase nepiedalīsies, jo tās noteiks, vai būs iespēja doties uz astotdaļfinālu Čehijā.

Intervija ar Francijas volejbolistu Ērvinu Ngapetu

Ar deviņiem gūtiem punktiem izcēlās Kristaps Šmits, savukārt Francijas izlasē ar 11 punktiem rezultatīvākais bija Ērvins Ngapets, kurš pēc spēles intervijā organizatoriem uzsvēra, ka komanda vēlas uzvarēt visās spēlēs, lai grupas turnīru noslēgtu pirmajā vietā.

Intervija ar Avo Kēlu un Latvijas volejbolistiem pirms spēles

Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka pēc dienu iepriekš aizvadītās spēles pat ir grūti pateikt, kas komandā ir pamatsastāvā, jo lieliski pret Vāciju sevi parādīja Edvarts Buivids un Kristaps Šmits. Kēls prognozēja, ka lielu izmaiņu sastāvā nebūs. Savukārt libero pozīcijas spēlētājs Ingars Ivanovs uzsvēra, ka uzvara pār Franciju nodrošinās astotdaļfinālu, un komanda neies laukumā ar domu par zaudēšanu.

Pēc kādiem rādītājiem Eiropas čempionātā nosaka vietu sadalījumu grupā?

Vietu sadalījumu nosaka pēc sekojošiem prioritātes secībā sarindotiem faktoriem:

1. Uzvarēto spēļu skaits grupā
  2. Turnīrā gūto punktu skaits, summējot uzvarētajās un zaudētajās spēlēs nopelnītos punktus
  3. Uzvarēto un zaudēto setu procentuālā attiecība visu spēļu summā
  4. Setos gūto un zaudēto punktu procentuālā attiecība visu spēļu summā
  5. Komandu savstarpējo spēļu rezultāti

Dienas pirmajā spēlē Horvātijas izlase ar 3:1 uzvarēja Slovākiju un nodrošināja dalību astotdaļfinālā. Gan Francijas, gan Vācijas izlasēm jau ir garantēta dalība izslēgšanas turnīrā.

D grupas ceturto spēcīgāko komandu astotdaļfinālā svētdien, 12.septembrī, Čehijas pilsētā Ostravā gaidīs tikšanās ar Itālijas valstsvienību.

Turnīra pirmajā spēlē Latvijas izlase uzveica mājiniekus igauņus (3:1), bet grupas kārtas turpinājumā zaudēja Horvātijai (2:3), Slovākijai (2:3) un Vācijai (1:3). Francijas rēķinā ir četras uzvaras četrās spēlēs.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiek Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 valstu izlasēm. Izslēgšanas pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā iekļūs pa četrām labākajām četru grupu komandām. Izslēgšanas turnīra spēles notiks Polijā un Čehijā līdz čempionu noteikšanai finālā 19. septembrī Katovicē.