Latvijas volejbolisti zaudē baltkrieviem Eiropas Sudraba līgas pusfinālā

Latvijas volejbola valstsvienība piektdien Maķedonijā cieta zaudējumu Eiropas Sudraba līgas pusfināla spēlē pret Baltkrievijas izlasi. Latvijas komanda ar rezultātu 0-3 (18:25, 22:25, 15:25) piedzīvoja neveiksmi pret baltkrieviem un turpinās cīņu par trešo vietu.

Šāds iznākums nozīmē, ka Latvija zaudējusi cerības iekļūt nākamās sezonas Eiropas Zelta līgas turnīrā.

Pirmajā setā baltkrievi guva drošu uzvaru ar septiņu punktu pārsvaru, bet otrajā Latvijai izdevās demonstrēt konkurētspējīgāku sniegumu, piekāpjoties vien ar trīs punktu deficītu.

Baltkrievija visu maču demonstrēja augstvērtīgu sniegumu, nedodot Latvijai vieglas iespējas gūt punktus. Pēdējais sets līdz tā vidusdaļai bija līdzīgs, taču baltkrievi veica atrāvienu, kas salauza Latvijas izlasi. Rezultātā trešajā setā Latvija cieta pārliecinošu zaudējumu, kas nozīmēja arī neveiksmi spēlē.

Tikmēr otrā pusfināla spēlē piektdien spēkiem mērosies Horvātija un finālturnīra saimniece Maķedonija. Šīs spēles uzvarētāja iekļūst finālā, bet zaudētāja tiksies ar Latviju cīņā par trešo vietu. Pēdējās divas turnīra spēles notiks sestdien.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase igauņa Āvo Kēla vadībā teicami aizvadīja Eiropas Sudraba līgas priekšsacīkstes, A apakšgrupā izcīnot sešas uzvaras tikpat spēlēs.

Turnīru Latvija sāka pret Austriju, viesos pretiniekus uzvarot ar 3-1 (25:21, 12:25, 25:17, 25:22). Pēc tam sekoja uzvaras Daugavpilī pret Maķedoniju ar 3-0 (25:17, 25:16, 25:18) un pret Kosovu ar 3-0 (25:12, 25:8, 25:14).

Savukārt pirms divām nedēļām Latvijas izlase vispirms viesos Kosovu uzveica ar 3-0 (25:21, 25:9, 25:20), bet Maķedoniju sīvākā mačā arī pārspēja ar 3-0 (28:26, 29:27, 25:17), otrajā setā Kēla trenētajai komandai atspēlējot astoņu punktu deficītu. Tikmēr grupu turnīrs tika noslēgts trešdien Jelgavā, sīvā mačā ar 3-2 (25:23, 25:20, 20:25, 23:25, 15:13) uzveicot Austriju.

"Protams, vairāk gribējās spēlēt ar Horvātiju, taču būs baltkrievi," pagājušajā nedēļā Latvijas Volejbola federācijai (LVF) sacīja Kēls. "Šobrīd katra no četrām komandām Skopjē grib uzvarēt. Mūsu komandā motivācija ir ļoti spēcīga. Visi grib strādāt."

A apakšgrupas noslēgumā Latvija tika pie 17 punktiem, otrā ar 13 punktiem palika Austrija. Tālāk ar sešiem punktiem sekoja Maķedonija, bet Kosova sešos aizvadītajos mačos palika bešā.

Savukārt Baltkrievija uzvarēja B apakšgrupā, kur izcīnīja piecas uzvaras sešās spēlēs, tiekot pie 15 punktiem. Viņi par punktu apsteidza Horvātiju, kamēr trešā ar pieciem punktiem palika Albānija, bet divus punktus guva Ungārija.

Baltkrievija vienīgo zaudējumu cieta pret Horvātiju, kad savās mājās kapitulēja ar 1-3, taču viesos ar tādu pat rezultātu revanšējās.

Finālā iekļuva katras apakšgrupas uzvarētāja un labākā otrās vietas ieguvēja, jo vietu četru labāko skaitā jau bija nodrošinājusi finālturnīra rīkotāja Maķedonija.

Eiropas līgas turnīram šajā sezonā ir jauns formāts, jo tas iedalīts Zelta un Sudraba līgās. Spēcīgākajā - zelta - līgā vadošās 12 izlases sadalītas trīs apakšgrupās, kamēr Sudraba līgā astoņas valstsvienības - divās grupās. Pašas spēcīgākās izlases sacenšas Pasaules līgā.

Sudraba līgas labākā komanda saņems 50 000 eiro prēmiju, kamēr kopējais balvu fonds sasniegs 156 000 eiro.

Eiropas līga volejbolā ir ikgadējs turnīrs, kas līdzīgi kā Pasaules līga norisinās vasarā. Latvija līdz šim vienīgo reizi sacensībās piedalījās 2007.gadā, kad ar augstiem panākumiem neizcēlās.

Savukārt 2019.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar Izraēlu, kā arī galvenā trenera Āvo Kēla dzimteni Igauniju.