Latvijas volejbolisti vēlreiz uzveic Moldovu, pietuvojas Eiropas finālturnīram

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība piektdien Kiprā ar 3:0 uzvarēja Moldovas izlasi Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas spēlē, kas abām komandām bija pirmais mačs turnīra otrajā aplī. Latvijas izlase pirms pēdējām divām spēlēm pārliecinoši ieņem pirmo vietu grupā, kas garantētu iekļūšanu finālturnīrā.

(papildināts ar Spānijas zaudējumu Kiprai)
Izredzes turnīru noslēgt kā uzvarētājiem Latvijas izlasei piektdien vakarā vairoja Spānijas izlases sakāve 0:3 pret Kipru, kas grupā guva pirmo panākumu. Latvijas rēķinā ir trīs uzvaras četrās spēles, bet tuvākajiem konkurentiem Spānijai un Moldovai ir pa divām uzvarām un zaudējumiem.

Cēlājs Deniss Petrovs piektdien devās laukumā 66. oficiālajā spēlē valstsvienībā, kļūstot Latvijas izlasē visvairāk maču aizvadījušo spēlētāju. Līdzšinējā līdera Uģa Krastiņa rēķinā ir 65 spēles.

Moldovas iespaidīgais bloks latviešiem sarežģīja spēles sākumu un pirmajā setā pretinieki ieguva 6:3 pārsvaru. Tomēr ar labām servēm un efektīvu darbību pie tīkla Latvijas izlase spēja rezultātu izlīdzināt (13:13), turklāt labāk servēja, kas vēlāk jau ļāva pārņemt vadību (21:19).

Latvijas izlase nodrošina uzvaru pirmajā setā

Seta galotnē Latvijas volejbolisti pārsvaru noturēja.

Latvijas izlase gūst uzvaras punktu otrajā setā

Arī otrajā setā moldāviem nereti bija sarežģījumi serves uzņemšanā, kas Latvijai palīdzēja panākt 10:7. Moldovas izlasei krājās kļūdas un latviešu pārsvars sasniedza 17:11, līdz seta beigām vēl pieaugot.

Latvijas izlase nodrošina mačā uzvaras punktu

Spraigāka spēkošanās bija trešajā setā, līdz vairākās robežsituācijās veiksme bija Latvijas izlases pusē, kas ļāva iegūt vadību ar 11:7. Moldovas valstsvienībai īsti nebija ieroču, ar ko panākt spēlē lūzumu. Lai gan pārsvars uz brīdi vēl sadila, latvieši nepieļāva tik daudz kļūdu, lai apdraudētu savu uzvaru.

Latvieši arī pirmā apļa spēlē Moldovas izlasi uzveica trīs setos. Taču Moldovas volejbolisti sagādāja grupā lielāko pārsteigumu, pārspējot grupas favorītus spāņus, kam gan tas bija tikai pirmais klupiens.

Cīņā par vietu finālturnīrā izšķirošās otrā apļa spēles noslēgsies svētdien. Latvijai vēl atliek spēles pret Spānijas izlasi sestdien un Kipru - svētdien. Pirmajā aplī Latvijas izlase piekāpās Spānijai un pārspēja kipriešus.

Citās kvalifikācijas grupās spēles paredzētas janvārī. Finālturnīrs plānots pēc gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā.

Četras mājinieku izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Serbija, Slovēnija, Francija, Krievija, Itālija, Ukraina, Vācija un Beļģija vietu finālturnīra 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.