Volejbols

EČ kvalifikācija volejbolā. Latvija - Kipra. Latvijas izlase gūst uzvaras punktu mačā

Volejbols

EČ kvalifikācija volejbolā. Latvija - Moldova. Latvijas izlase gūst uzvaras punktu 2. setā

Eiropas čempionāta atlases spēle volejbolā vīriešiem. Latvija - Kipra. Pārraide no Kipras

Latvijas volejbolisti uzveic Kipru apļa noslēgumā Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība otrdien Nikosijā ar 3:0 pārliecinoši uzvarēja mājiniekus kipriešus Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas pirmā apļa noslēgumā. Pēc pirmā apļa grupas galvgalī ar vienādu uzvaru un zaudējumu bilanci ir trīs komandas - Latvija, Moldova un Spānija.

Ātros uzbrukumos Latvijas izlase viegli atrada caurumus pretinieku blokā, turklāt veiksmīgas serves palīdzēja jau pirmā seta sākumā iekrāt piecu punktu pārsvaru (7:2).

Latvijas izlase gūst uzvaras punktu 1.setā

Kiprieši uzbrukumu noslēgumā pieļāva daudz kļūdu un rezultāta starpība turpināja arvien pieaugt. Mājinieki seta vidū vēl spēja brīdi turēt līdzi, tomēr galotnē latvieši bija pārāki ar 25:17.

Latvijas izlase nodrošina uzvaru 2.setā

Spraigāka cīņa izvērtās otrajā setā, tomēr Latvijas izlase arvien turējās vadībā un noslēgumā ar atrāvienu panāca komfortablu 25:16.

Latvijas izlase svin uzvaru mačā

Arī trešajā setā Latvijas volejbolistu efektīvās serves sarežģīja Kipras izlases centienus uzbrukumā un rezultāts ātri sasniedza 9:2. Latvijas izlasei labi spēlē iekļāvās rezervisti un kiprieši vairs neatguvās. Uzvaras punktu spēlē Latvijai nodrošināja kipriešu kļūda servē, panākot uzvarētājiem setā 25:11.

Pēc pirmā apļa Latvijas, Moldovas un Spānijas izlasēm ir pa divām uzvarām trijās spēlēs, bet Kipra palikusi tukšā. Cīņā par vietu finālturnīrā vietu sadalījumam turnīra tabulā izšķirošas būs otrā apļa spēles, kas Kiprā sāksies piektdien.

Galvenā trenera Avo Kēla vadītā Latvijas izlase četru komandu grupā iepriekš uzveica Moldovu, bet piekāpās Spānijai. Savukārt Kipras izlase zaudēja arī abās iepriekš aizvadītajās spēlēs.

Dienas pirmajā spēlē pārsteigumu sagādāja Moldovas izlase, kas ar 3:1 (23:25, 25:20, 25:21, 25:19) uzveica grupas favorīti Spāniju.

Līdz 6.septembrim komandas izspēlēs izspēlēs arī otro apli, kura noslēgumā kļūs zināms vietu sadalījums grupā. Latvijas izlase otrā apļa spēles aizvadīs nedēļas nogalē piektdien pret Moldovu, sestdien - pret Spāniju un svētdien vēlreiz pret Kipru.

Citās kvalifikācijas grupās spēles paredzētas janvārī. Finālturnīrs plānots pēc gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā.

Četras mājinieku izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Serbija, Slovēnija, Francija, Krievija, Itālija, Ukraina, Vācija un Beļģija vietu finālturnīra 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.