Igaunija - Latvija. Intervija ar Hermanu Egleskalnu pēc spēles

Volejbols

Igaunija - Latvija. Intervija ar Tomu Švanu pēc spēles

Igaunija - Latvija. Spēles epizodes

Latvijas volejbolisti sarūgtina igauņus, ar uzvaru atgriežas Eiropas čempionātā. Svarīgākie notikumi

Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien Tallinā ar 3:1 uzvarēja par dueļa favorīti uzskatīto Igaunijas valstsvienību pirmajā spēlē Eiropas čempionāta finālturnīrā, uzlabojot izredzes tikt tālāk par grupu kārtu sev pirmajās kontinenta meistarsacīkstēs pēc 26 gadu pauzes. Nekad iepriekš Latvijas izlasei Eiropas finālturnīrā nebija izdevies kādā spēlē uzvarēt.

Grupas kārtā Latvijas izlasi gaida vēl četras spēles, tomēr kopš 2013. gada pirmā uzvara pār Igauniju stiprina komandas izredzes tikt izslēgšanas kārtā.

Plāns noturēties pretim igauņu uzbrukumiem mača sākumā Latvijas izlasei izdevās, un viesi, izmantojot Igaunijas volejbolistu nestabilitāti saspēlē, pirmajā setā izvirzījās vadībā 9:4. Tomēr iespēlējās viens no Igaunijas izlases līderiem Olivers Venno un rezultāts kļuva 13:13.

Latvijas izlase nodrošina uzvaru pirmajā setā

Seta galotnē latvieši labi nospēlēja pret bloku, savukārt Hermans Egleskalns guva izšķirošo punktu – 25:23, lai gan pēdējā izspēlē igauņi spēja pat uz brīdi izglābties, tiekot pie bumbas tīkla pretējā pusē.

Romāns Saušs otrajā setā gūst uzvaras punktu

Pirms došanās uz finālturnīru lielākas bažas par servju uzņemšanu bija Latvijas izlasē, tomēr šajā spēles elementā lielāki sarežģījumi radās igauņiem. Egleskalns otrajā setā ar teicamu servi panāca Latvijai 7:4 vadību, un vēl viens viņa rezultatīvs uzbrukums nodrošināja jau 12:5. Tāpat kā pirmajā setā Igaunijas izlase vēl sasparojās, bet atspēlēties vairs nespēja. Punktu otrajam setam pielika Romāns Saušs, bumbu raidot autā no pretinieku bloka (25:22).

Igaunijas izlase revanšējas trešā seta galotnē

Igaunijas izlase atguvās trešajā setā, ne bez labu servju palīdzības izvirzoties vadībā 13:8. Labu spēles ritmu atradušos pretiniekus apturēt neizdevās, un seta izskaņā mājinieki jau varēja darboties bez īpašas spriedzes, panākot 25:16.

Hermans Egleskalns mačā pieliek uzvaras punktu

Veiksmīgi Latvijas izlase sāka ceturto setu, ar labu servi un spēli blokā panākot 7:3. Igauņu centieni ko mainīt atdūrās pret efektīvu latviešu aizsardzību, un ar labāku snieguma posmu mājiniekiem tikai epizodiski izdevās saasināt cīņas ritējumu. Egleskalna gūtais punkts nodrošināja gan uzvaru setā 25:21, gan mačā.

Intervija ar Hermanu Egleskalnu

Egleskalns pēc uzvaras intervijā organizatoriem teica, ka Latvijas izlase arī ir pārsteigta par uzvaru, taču komanda vienkārši centās spēlēt brīvi un tas deva rezultātu, jo viss izdevās. Latvijas volejbolisti ir ļoti priecīgi par uzvaru, bet apzinās, ka tas ir tikai turnīra sākums un jāgatavojas nākamajām spēlēm, piebilda Egleskalns. Viņš ar 21 punktu bija rezultatīvākais Latvijas izlasē.

Intervija ar Tomu Švanu pēc spēles

Savukārt uzvarētāju kapteinis Toms Švans intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda gāja laukumā ar noskaņojumu, ka izdarīs visu, lai uzvarētu. Iepriekš 12 spēlēs pēc kārtas latvieši Igaunijas izlasei bija zaudējuši, bet nesalūza pēc neveiksmīgā trešā seta, kas mājiniekiem nepalīdzēja kļūt par stāvokļa noteicējiem mačā.

Švans atzina, ka sajūtas pēc uzvaras Baltijas derbijā ir fantastiskas, un to nodrošināja spēlētāji ar darbu, ar fizisku un emocionālu atdevi laukumā. Pirms nākamās spēles sestdien pret Horvātiju latvieši varēs atpūsties, bet neaizmirstot par treniņiem un paturot prātā, ka viss turnīrā tikai sākas.

Latvijas izlases treneris Guntis Atars pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komandai galvenais būs izturēt pirmās minūtes, laukumā darbojoties ar vēsu prātu.

Intervija ar Gunti Ataru un Tomu Švanu pirms spēles

Savukārt Švans pirms mača atzina, ka jārēķinās ar igauņu spiedienu, ko veicinās līdzjutēju atbalsts mājiniekiem.

Grupas kārtas turpinājumā latviešus vēl gaidīs spēles pret Horvātiju, Slovākiju, Vāciju un Tokijas olimpiskā zelta īpašnieci Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrs risināsies Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 valstu izlasēm. Izslēgšanas pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā iekļūs pa četrām labākajām četru grupu komandām. Izslēgšanas turnīra spēles notiks Polijā un Čehijā līdz čempionu noteikšanai finālā 19. septembrī Katovicē.

Kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrā Latvijas izlase iepriekšējo reizi spēlēja 1995. gadā, kad ieguva 11. vietu.