Latvijas izlase gūst uzvaras punktu trešajā setā

Volejbols

Intervija ar Denisu Petrovu

Latvija - Maķedonija. Spēles momenti

Latvijas volejbolisti pret Maķedoniju pārliecinoši gūst otro uzvaru Eiropas līgā

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība trešdien Daugavpilī ar 3:0 (25:17, 25:16, 25:19) droši uzveica Maķedonijas izlasi otrajā spēlē Eiropas Sudraba līgā un tika pie otrās uzvaras grupā. Par labāko mājinieku sastāvā nosauca Denisu Petrovu.

Turnīru iepriekš ar uzvaru pār Austriju sākušos Latvijas volejbolistus četru komandu grupā gaidīs vēl četras spēles, nākamā no kurām būs sestdien Daugavpilī pret Kosovu.

Nervozāks mājiniekiem izvērtās pirmā seta vidus un pārliecinošam sākumam pietrūka arī precizitātes servēs, tomēr laba spēle aizsardzībā un veiksmīga darbība uzbrukumā palīdzēja nostiprināties vadībā.

Latvijas izlase gūst uzvaras punktu pirmajā setā

Pirmajā setā Latvija bija pārāka ar 25:17.

Latvijas volejbolisti nodrošina uzvaru otrajā setā

Latvijas volejbolistu labs bloks ļāva pēc sīkstāka otrā seta sākuma iegūt nepieciešamo pārsvaru, lai pretiniekus turētu arvien drošākā attālumā.

Uzvaras punkts trešajā setā un mačā

Maķedonijai izdevās iegūt pāris punktu pārsvaru trešajā setā, kura turpinājumā viesi pieļāva arī nepiespiestas kļūdas, bet svarīgākais lūzuma panākšanai bija Latvijas izlases stabilais sniegums blokā un dažādība uzbrukumu noslēgumā.

Eiropas līga ir sadalīta divos līmeņos - Latvija ir viena no astoņām valstīm, kas spēlē zemākas pakāpes Sudraba līgā. Latvijai ar katru pretinieku grupā jāspēlē gan mājās, gan viesos. Uz Sudraba līgas finālčetrinieka spēlēm jūnija vidū tiks apakšgrupas divas komandas, no kurām viena ar rīkotājas tiesībām būs Maķedonija.

Grupas spēles Latvijas izlase pabeigs 6.jūnijā Jelgavā pret Austriju. Dalība Eiropas līgā Latvijas izlasei ir laba iespēja sagatavoties startam Eiropas čempionāta kvalifikācijā, kas sāksies augusta vidū. Latvija spēlēs vienā grupā ar Izraēlu un Igauniju.

Spēcīgākajā Eiropas Zelta līgā piedalās trīs apakšgrupās sadalītas 12 izlases, savukārt elites valstsvienības sacenšas Pasaules līgā.