Volejbols

Latvija - Beļģija

Latvija - Beļģija. Spēles momenti

Latvijas volejbolisti pret beļģiem izcīna pirmo uzvaru Zelta līgā

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība sestdien Rīgā ar 3:1 pārspēja Beļģijas izlasi un izcīnīja pirmo uzvaru Eiropas Zelta līgas apakšgrupā. Abu komandu sastāvos treneri iesaistīja daudz gados jaunu spēlētāju, un labāk savas prasmes apliecināja mājinieki.

Pēc pirmā apļa Latvijas izlase grupā ir iekrājusi četrus punktus par vienu uzvaru un diviem zaudējumiem. Otro apli galvenā trenera Avo Kēla vadītie latvieši sāks pēc nedēļas Beļģijā.

Beļģijas izlase nodrošina uzvaru pirmajā setā

Pozitīvas emocijas spēles sākumā palīdzēja mājiniekiem izvirzīties vadībā ar 4:1, tomēr nākamais rezultatīvais posms bija beļģiem, kas panāca 7:5 savā labā. Abas komandas daudz kļūdījās servēs, bet mazliet veiksmīgāki bija laukuma saimnieki, panākot 20:17. Toties seta galotnē efektīvi un pārliecinoši uzbrukumā nospēlēja beļģi, nodrošinot uzvaru ar 25:22.

Latvijas volejbolisti gūst uzvaras punktu otrajā setā

Arī otrā seta sākumā iegūto pārsvaru laukuma saimnieki nenoturēja, tomēr nākamais atrāviens jau izdevās iespaidīgāks, nodrošinot 12:6 vadību. Latvijas volejbolisti uzlaboja precizitāti servēs un nedeva iespēju pretiniekiem cīņas gaitu izlīdzināt, noslēdzot otro setu ar 25:19.

Latvijas izlase nodrošina uzvaru trešajā setā

Dažādība uzbrukumos un solīds bloks palīdzēja Latvijas izlasei izvirzīties vadībā trešajā setā, panākot 9:4. Beļģiem krājās milzums kļūdu servēs un viesi nespēja rast risinājumus, kas ļautu panākt lūzumu. Seta galotnē Latvijas volejbolisti droši nosargāja pārsvaru un uzvarēja ar 25:20.

Latvijas valstsvienība pieliek mačā uzvaras punktu

Ceturtajā setā Latvijas volejbolisti nonāca iedzinējos, bet nospēlēja pacietīgi un beļģu spēle pajuka. Mājiniekiem izcēlās Zigurds Adamovičs blokā un Armands Āboliņš uzbrukumā, kā arī aizsardzībā pašaizliedzīgi nospēlēja visa komanda. Iekrājuši 20:16 pārsvaru, mājinieki vairs neatlaidās un Āboliņa teicama serve pielika mačā punktu.

Intervija ar Latvijas volejbolistu Zigurdu Adamoviču

Adamovičs pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka pretinieki bija ļoti labi izanalizēti un tas palīdzēja uzvarēt. Bija skaidrs, ka beļģi nav ātri un lēni pārvietojas gar tīklu, paskaidroja volejbolists. Adamovičs piebilda, ka vajadzēja uzvarēt arī pirmajā setā.

Intervija ar izlases treneri Gunti Ataru

Mājinieku izlases treneris Guntis Atars pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka sakāves iepriekšējās spēlēs komandai pārdzīvot nav viegli, bet jātiek neveiksmēm pāri. Visi pretinieku spēlētāji pirms mača ir izanalizēti un izpētītas viņu uzbrukumu shēmas, sacīja treneris. Viņš uzsvēra, ka svarīgi būs pareizi noorganizēt pašiem savu spēli un labi uzņemt serves, lai saspēles vadītājam Denisam Petrovam nodrošinātu iespējas veidot bīstamus uzbrukumus.

Grupas turnīru Latvijas izlase sāka ar diviem zaudējumiem - izbraukumā Turcijā un savā laukumā pret Slovākiju. Tiesa, zaudējums piecos setos pret slovākiem nodrošināja Latvijas valstsvienībai pirmo punktu turnīra tabulā.

Zelta līgā startē spēcīgas Eiropas komandas, lai gan dalībnieku vidū nav Eiropas čempionāta medaļnieku, Beļģijas izlase 2017.gadā kontinenta meistarsacīkstēs ierindojās uzreiz aiz laureātu trio, ne pašreizējā sastāvā iegūstot 4.vietu.

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Zelta līgā piedalās 12 valstsvienības, kas sadalītas trīs apakšgrupās. Pēc divu apļu izspēles katras apakšgrupas uzvarētāji iekļūs Četru finālā, kur dalība jau ir garantēta rīkotājvalstij Igaunijai. Četru fināls neilgi pirms vasaras saulgriežiem notiks Tallinā.