Horvātija - Latvija. Ceturtā seta epizodes

Volejbols

Horvātija - Latvija. Intervija ar Ingaru Ivanovu pēc spēles

Horvātija - Latvija. Spēles epizodes

Latvijas volejbolisti piecu setu mačā zaudē horvātiem, nopelna vēl vienu punktu. Svarīgākie mirkļi

Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien Tallinā ar 2:3 zaudēja Horvātijai un cieta pirmo sakāvi Eiropas čempionāta finālturnīra grupas kārtā, tomēr par diviem uzvarētiem setiem nopelnīja vēl vienu punktu, kas var būt svarīgs cīņā par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

Grupas kārtā latviešiem atlikušas vēl trīs spēles, taču arī ar divos mačos iekrātiem četriem punktiem varētu paveikties iekļūt izslēgšanas pirmajā kārtā.

Latvijai 21 punktu guva Hermans Egleskalns, savukārt Horvātijas izlasē ar 32 punktiem izcēlās Leo Andričs.

Pēc vairākām kļūdām serves uzņemšanā Latvijas izlase pirmajā setā nonāca iedzinējos 3:7, bet sasparojās pēc Avo Kēla pieprasītā pusminūtes pārtraukuma, kurā valstsvienības galvenais treneris pieprasīja spēlētājiem lielāku emocionālo iesaisti. Horvāti spēja noturēt dažu punktu pārsvaru, līdz Atvars Ozoliņš ar netveramu servi panāca izlīdzinājumu 22:22, bet Egleskalns ar efektīvu uzbrukumu jau izvirzīja Latviju vadībā 24:23.  Punktu ieilgušajā seta galotnē pielika Egleskalna gremde - 30:28.

Pirmā seta epizodes

Horvātu centieni otrā seta sākumā daudz runāt ar tiesnešiem maksāja Marko Sedlačeka nopelnītu sarkano kartīti, bet Latvijas izlase arī saraustītā spēles ritējumā spēja noturēt minimālu pārsvaru. Atgriežoties raitākā ritmā, Horvātijas izlase panāca izlīdzinājumu 10:10 un vadībā pabija abas komandas, līdz izšķirošā epizodē Andričs ar divām netveramām servēm pēc kārtas Horvātijai panāca 24:20. Kristaps Šmits vēl atdūrās horvātu blokā un otrais sets bija galā - 20:25.

Trešā seta epizodes

Veiksmīga darbība aizsardzībā un blokā palīdzēja Latvijas izlasei trešā seta vidū izvirzīties vadībā 13:9. Egleskalns droši darbojās uzbrukumā un horvātiem arī epizodes ar Andriča veiksmīgām servēm nepalīdzēja izglābties. Lai gan seta izskaņā Horvātijas izlase pāris punktus atguva, Atvara Ozoliņa rezultatīvais sitiens nodrošināja rezultātu 25:23.

Ceturtā seta epizodes

Pēc saspringta ceturtā seta sākuma Horvātijas izlase izmantoja Latvijas spēlētāju epizodisko pasivitāti un izvirzījās vadībā 15:10. Laukumā latviešiem devās vairāki rezervisti un izdevās cīņas gaitu lauzt, panākot neizšķirtu 21:21. Ieilgušajā seta izskaņā horvātu risks servēs neattaisnojās, tomēr latviešu kļūdas divos pēdējos uzbrukumos ļāva pretiniekiem panākt 31:29 un uzvarētāja noteikšanu atlika uz piekto setu.

Izšķirošajā piektajā setā horvāti guva trīs punktus pēc kārtas, panāca 7:4 un noturējās drošākā vadībā līdz pat pēdējam rezultatīvajam uzbrukumam, lai arī panervozēt viņiem lika Egleskalna serves.

Intervija ar Ingaru Ivanovu

Libero pozīcijas spēlētājs Ingars Ivanovs pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka uzvara izslīdēja ceturtā seta galotnē, un viņš uzteica pretiniekus par aukstasinīgāku sniegumu. Ivanovs gan uzsvēra, ka izcīnītais punkts arī ir svarīgs un pēc zaudējuma nav jānokar deguns. Spēka Latvijas volejbolistiem spēles beigās pietika, bet pietrūka mazliet veiksmes, atzina Ivanovs. Viņš ir pārliecināts, ka Latvijai arvien ir labas izredzes Eiropas čempionātā tikt tālāk par grupu kārtu.

"Jākapā un jāgrauž zeme, viss būs kārtībā," teica Ivanovs.

Līdz nākamajai spēlei komandai ir fiziski jāatjaunojas un spēlētājiem labi jāizguļas, lai ar jauniem spēkiem varētu doties nākamajā cīņā, sacīja Ivanovs.

Valstsvienības spēlētājs Atvars Ozoliņš pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka panākuma gūšanai pret Horvātiju izšķiroši svarīga komandā būs serves uzņemšana, darbība blokā un pašu serves. Savukārt Ozoliņa komandas biedrs Jānis Jansons intervijā rīkotājiem teica, ka Latvijas izlase izdarīs visu, lai uzvarētu, un izlases vadība ir izanalizējusi horvātu spēli.

Intervija ar Gunti Ataru un Atvaru Ozoliņu pirms spēles

Latvijas izlases treneris Guntis Atars horvātus novērtēja kā labu pretinieku, kam sastāvā ir divi meistarīgi servju uzņēmēji un labs diognāles spēlētājs. Latvijas volejbolisti jau pierādīja, ka cīņas gaitā spēj pēc mazām neveiksmēm saņemties, tādēļ galvenais būs labs komandas kopējais noskaņojums, piebilda Atars.

Viens no Horvātijas izlases līderiem Leo Andričs pirms spēles pauda pārliecību, ka viņa pārstāvētā komanda ir taktiski labi sagatavojusies, bet tas vēl būšot jāparāda laukumā.

Abas komandas finālturnīru sāka ar atšķirīgām sekmēm - galvenā trenera Avo Kēla vadītā Latvijas izlase pārspēja mājiniekus igauņus, savukārt Horvātijas volejbolisti zaudēja Vācijai. Igauņi pie pirmās uzvaras tika sestdien, ar 3:2 pieveicot Slovākijas izlasi.

Kopš valsts neatkarības atjaunošanas Latvijas izlase ar horvātiem iepriekš bija aizvadījusi astoņas spēles, uzvaras dalot uz pusēm.

Grupas kārtas turpinājumā latviešus pirmdien gaidīs spēle pret Slovākiju, kā arī vēlāk D grupā jātiekas ar Vāciju un Tokijas olimpiskā zelta īpašnieci Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiek Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 valstu izlasēm. Izslēgšanas pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā iekļūs pa četrām labākajām četru grupu komandām. Izslēgšanas turnīra spēles notiks Polijā un Čehijā līdz čempionu noteikšanai finālā 19. septembrī Katovicē.