Latvijas volejbolisti pēdējā grupas spēlē piecos setos pārspēj Austriju

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība Jelgavā pēdējā grupas spēlē Eiropas Sudraba līgā savās mājās ar 3:2 uzvarēja Austriju. Kopumā Latvijas izlase sešos mačos piekāpās tikai trīs setos.

Izšķirošā seta ievadā latvieši guva divu punktu pārsvaru, taču teicama serve austriešiem ļāva izlīdzināt rezultātu (5:5). Turpinājumā jau pārsvaru guva viesi, taču Latvijas spēlētāji prata atgūties un būt vadībā ar 10:9. Mača izskaņā izcili spēlēja latvieši, uzvarot mačā.

Latvijas volejbolist gūst trīs punktus pēc kārtas un uzvar spēlē

Labākais latviešiem šajā mačā bija Edvīns Skrūders.

Fināla četriniekā bez latviešiem iekļuva arī Maķedonija, Baltkrievija un Horvātija. Izšķirošās cīņas paredzētas nākamnedēļ. Ceturtdien gaidāma pretinieku izloze.

Intervija ar Reini Pekmani

Pirmo setu labāk iesāka mājinieki, kas ātri prata gūt divu punktu pārsvaru. Seta vidū pārsvars pieauga līdz komfortabliem četriem punktiem. Seta izskaņā pārsvars saruka līdz minimumam (22:21), taču galotnē stabili bija Latvijas volejbolisti, gūstot panākumu ar 25:23.

Arī otro setu pārliecinoši iesāka latvieši, nekavējoties gūstot četru punktu pārsvaru. Pārsvaru viesi atkal sadeldēja, bet jau pēc brīža tas sasniedza piecus punktus (10:5). Lai gan austrieši uz brīdi pietuvojās, sets noslēdzās tieši ar piecu punktu starpību.

Trešo setu labāk iesāka viesi, kas atradās vadībā visa seta garumā, uzvarot ar 20:25.

Punkts punktā ritēja cīņa ceturtajā setā, vienībām vairākkārt apmainoties vadības grožiem. Seta vidusdaļā izrāviens padevās viesiem, kas guva pārsvaru ar 16:12. Drīz vien jau latvieši ne tikai atspēlējās, bet ieguva minimālu pārsvaru. Seta galotnē pārāki bija austrieši, kas uzvarēja ar 23:25.